Limit pomocy publicznej zwiększony do 1,8 mln euro!

0
1613

Jeśli Waszym firmom odmówiono pomocy publicznej z jakiejś tarczy finansowej z powodu przekroczenia obowiązującego limitu 800 tys. EUR, możecie ponownie ubiegać się o wsparcie ponieważ zwiększono limit do 1,8 mln EUR.

Na tę decyzję długo czekali wszyscy przedsiębiorcy. 16 marca Komisja Europejska przyjęła stosowne rozporządzenie, które zwiększa dopuszczalne limity pomocy publicznej. Do tej pory górny pułap wynosił 3,5 mln. zł, co z jednej strony wydaje się bardzo dużo, z drugiej jest znikomym wsparciem dla większych podmiotów.

Każdy przedsiębiorca, któremu odmówiono przyznania kolejnych środków pomocowych, ponieważ otrzymał już do tej pory maksymalną kwotę 3,5 mln zł, będzie mógł ponownie złożyć wniosek i zapewne otrzyma kolejne środki.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zna już przepisy uchwalone przez Komisję Europejska, zatem nie powinno być żadnych niespodzianek i przeszkód w wypłacaniu przedsiębiorcom kolejnych środków, które mają ratować ich biznesy. Co ważne, decyzja KE nie wymaga wprowadzania żadnych dodatkowych przepisów w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.