Duży europejski kongres odbędzie się w Krakowie!

0
273
Fot.: Materiały prasowe PCO Symposium Cracoviense

Dzięki staraniom Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, wspieranego przez PCO Symposium Cracoviense, doroczny kongres Europejskiego Stowarzyszenia Towarzystw Neurochirurgicznych -EANS, który gromadzi ponad 2000 delegatów z całego świata odbędzie się po raz pierwszy w Polsce w 2028 roku.

Europejskie Stowarzyszenie Towarzystw Neurochirurgicznych EANS (European Association of Neurosurgical Societies) to pozarządowe stowarzyszenie naukowe, reprezentujące neurochirurgów z regionu Europy. Zostało założone w 1971 roku w Pradze przez delegatów z osiemnastu towarzystw narodowych obecnych na IV Europejskim Kongresie Neurochirurgii. Stowarzyszenie jest zarówno niezależną federacją europejskich krajowych towarzystw neurochirurgicznych, jak i szybko rozwijającym się stowarzyszeniem indywidualnych neurochirurgów z całego świata.

Celem EANS jest podnoszenie jakości opieki neurochirurgicznej nad pacjentem poprzez szkolenia, edukację i badania. Kluczowym sposobem realizacji tego celu jest umożliwienie wymiany informacji naukowej na najwyższym poziomie poprzez organizację spotkań, sympozjów i kursów edukacyjnych – sztandarowym wydarzeniem EANS jest doroczny Kongres, gromadzący co roku europejskich i światowych ekspertów w dziedzinie neurochirurgii.

Reklama

Kongres EANS co roku odbywa się w innym mieście europejskim i jeszcze nigdy nie miał miejsca w Polsce, tym bardziej jest to sukces warty odnotowania. Polskie Towarzystwo Neurochirurgów PTN starało się już kilkakrotnie o zdobycie praw do organizacji tego prestiżowego wydarzenia do Polski, a w marcu bieżącego roku Zarząd Główny PTN podjął decyzję o podjęciu kolejnej próby. W procesie pozyskiwania wydarzenia do Polski PTN reprezentował i aktywnie uczestniczył prof. dr hab. n. med. Radosław Rola z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Dyrektorem Zarządzającym EANS jest Valentini Amarantidou, która uczestniczyła w tegorocznym kongresie ICCA, odbywającym się w dniach 6-9 listopada w Krakowie. Podczas kongresu odbyło się spotkanie z nią i z Profesorem Rolą, w którym uczestniczyła również Prezes Symposium Cracoviense, Anna Jędrocha, na którym poczyniono wstępne ustalenia dotyczące organizacji wydarzenia. Kongres EANS w 2028 roku odbędzie się w ICE Kraków Congress Centre, a organizatorem będzie PCO Symposium Cracoviense.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.