Duży europejski kongres odbędzie się w Krakowie!

0
801
Fot.: Materiały prasowe PCO Symposium Cracoviense

Dzięki staraniom Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, wspieranego przez PCO Symposium Cracoviense, doroczny kongres Europejskiego Stowarzyszenia Towarzystw Neurochirurgicznych -EANS, który gromadzi ponad 2000 delegatów z całego świata odbędzie się po raz pierwszy w Polsce w 2028 roku.

Europejskie Stowarzyszenie Towarzystw Neurochirurgicznych EANS (European Association of Neurosurgical Societies) to pozarządowe stowarzyszenie naukowe, reprezentujące neurochirurgów z regionu Europy. Zostało założone w 1971 roku w Pradze przez delegatów z osiemnastu towarzystw narodowych obecnych na IV Europejskim Kongresie Neurochirurgii. Stowarzyszenie jest zarówno niezależną federacją europejskich krajowych towarzystw neurochirurgicznych, jak i szybko rozwijającym się stowarzyszeniem indywidualnych neurochirurgów z całego świata.

Celem EANS jest podnoszenie jakości opieki neurochirurgicznej nad pacjentem poprzez szkolenia, edukację i badania. Kluczowym sposobem realizacji tego celu jest umożliwienie wymiany informacji naukowej na najwyższym poziomie poprzez organizację spotkań, sympozjów i kursów edukacyjnych – sztandarowym wydarzeniem EANS jest doroczny Kongres, gromadzący co roku europejskich i światowych ekspertów w dziedzinie neurochirurgii.

Kongres EANS co roku odbywa się w innym mieście europejskim i jeszcze nigdy nie miał miejsca w Polsce, tym bardziej jest to sukces warty odnotowania. Polskie Towarzystwo Neurochirurgów PTN starało się już kilkakrotnie o zdobycie praw do organizacji tego prestiżowego wydarzenia do Polski, a w marcu bieżącego roku Zarząd Główny PTN podjął decyzję o podjęciu kolejnej próby. W procesie pozyskiwania wydarzenia do Polski PTN reprezentował i aktywnie uczestniczył prof. dr hab. n. med. Radosław Rola z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Dyrektorem Zarządzającym EANS jest Valentini Amarantidou, która uczestniczyła w tegorocznym kongresie ICCA, odbywającym się w dniach 6-9 listopada w Krakowie. Podczas kongresu odbyło się spotkanie z nią i z Profesorem Rolą, w którym uczestniczyła również Prezes Symposium Cracoviense, Anna Jędrocha, na którym poczyniono wstępne ustalenia dotyczące organizacji wydarzenia. Kongres EANS w 2028 roku odbędzie się w ICE Kraków Congress Centre, a organizatorem będzie PCO Symposium Cracoviense.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.