Tomasz Schweda pokieruje dwoma krakowskimi hotelami

0
566
Fot.: Materiały prasowe Accor

Accor powołał Tomasza Schwedę na stanowisko Multi Site General Manager. Jako dyrektor generalny poprowadzi dwa 4-gwiazdkowe hotele w samym sercu Krakowa – Mercure Kraków Stare Miasto oraz TRIBE Kraków Stare Miasto.

Mercure Kraków Stare Miasto to inspirowany lokalną kulturą i tradycją hotel marki otwarty w 2016 roku. Posiada 198 pokoi i apartamentów, bar i restaurację Winestone, 6 sal konferencyjnych oraz centrum fitness. Tomasz Schweda jest związany jest z hotelem niemal od samego początku jego działalności, gdy pełnił stanowisko dyrektora operacyjnego, a następnie od roku 2019 – dyrektora generalnego.

Zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie TRIBE Kraków Stare Miasto, po otwarciu w 2025 roku będzie najnowszym hotelem w portfolio sieci Accor w Krakowie, a zarazem pierwszym w Polsce obiektem wywodzącej się z Australii marki TRIBE. Powstający w certyfikacji BREEAM Excellent zaoferuje 168 pokoi i apartamentów, restaurację TRIBE Table z cocktail barem, strefę social-HUB z kawiarnią speciality, 2 sale spotkań, patio z ogrodem zewnętrznym oraz SPA z fitness i sauną.

Jestem ogromnie szczęśliwy, że powierzono mi zadanie wprowadzenia na rynek pierwszego hotelu marki TRIBE w Polsce. Cieszę się, że Kraków – jedna z kluczowych destynacji rynku Europy Środkowo-Wschodniej już wkrótce powita fascynujący i porywający TRIBE Kraków Stare Miasto. Chcemy stać się nowym punktem odniesienia dla gości szukających designerskich hoteli z inspirującymi wnętrzami wypełnionymi pozytywną energią oraz ciekawą ofertą F&B. Naszą ideą będzie kreowanie doświadczeń „high-end” dla gości hotelu, restauracji oraz strefy social-HUB. Jestem przekonany, że wprowadzając nowy poziom jakości, nasz lifestylowy hotel szybko pozyska autentycznych wyznawców TRIBE – filozofii ludzi, których łączy wspólna idea – podkreśla Tomasz Schweda, Multi Site General Manager.

Tomasz Schweda to doświadczony pasjonat hotelarstwa. Laureat wielu nagród branżowych, panelista, autor artykułów eksperckich, wykładowca akademicki. Absolwent technikum hotelarstwa oraz ekonomicznej szkoły wyższej na kierunku zarządzanie o specjalności euromarketing w turystyce i hotelarstwie, a także z zakresu komunikacji w biznesie. Ukończył również studia podyplomowe Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w obszarze kompetencji menedżerskich oraz Uniwersytet SWPS w Warszawie na kierunku kreowania i zarządzania markami luksusowymi. 10 lat edukacji w szkole muzycznej zaowocowało umiejętnością gry na skrzypcach i fortepianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.