Druga szansa spichlerzy nad Mołtawą. W Gdańsku powstanie nowy hotel

0
1541
Duży i Mały Groddeck – tak nazywają się stare spichlerze na rogu ulic Podwale Przedmiejskie i Chmielna w Gdańsku. W lutym 1914 roku nieruchomości zostały zniszczone podczas pożaru, ale niedawno nowy właściciel zapowiedział ich rewitalizację. Inwestycja ma zostać sfinalizowana na początku 2021 roku.

Było wielu inwestorów, którzy próbowali „pobudzić” spichlerze do nowego życia, ale kończyło się zazwyczaj na koncepcji. Nadchodzi jednak chwila, w której Stare Spichlerze doczekają się drugiej szansy – tak zapowiada będąca od roku właścicielem wysłużonych nieruchomości Grupa Supernova Development. Zamysłem spółki jest również wzniesienie dwóch pobocznych budowli tworzących razem ośmiokondygnacyjny budynek. Do dyspozycji gości zostanie oddanych 300 pokoi, a także SPA, kryty basen i duża restauracja. Architekt Marcin Kozikowski z pracowni KD Kozikowski Desing zamierza wyeksponować historyczną część spichlerzy, która w istocie nie uległa wielkiemu zniszczeniu. Konstrukcja wewnętrzna zostanie zmodernizowana, nowe będą natomiast stolarka okienna i bramy.

„Świadomie nie projektowałem w cegle, aby nie tworzyć konkurencji dla starych spichlerzy, bo to one mają być wyróżnikiem. Elewacje będą ciemnoszare i białe, również po to, by wyeksponować środkową część historyczną” – zdradził Kozikowski w rozmowie z dziennikarzami Gazety Wyborczej.

Źródło: KD KOZIKOWSKI DESIGN Pracownia Architektoniczna

Budowa rozpocznie się po uzyskaniu pozwolenia. Otwarcie zaplanowano w pierwszych miesiącach 2021 roku. Zarządzający zasobami inwestycyjnymi przedsiębiorca i menadżer Maciej Zientara zdradza, że kolejnym krokiem, wraz z pomocą miasta, będzie odnowienie Mostu Krowiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.