Czym kierować się przy wyborze POS dla gastronomii?

0
829
Fot.: Materiały prasowe GoPOS

Wybór systemu POS dla restauracji to bardzo ważna decyzja. Dobre oprogramowanie ma służyć zarówno managerowi, jak i wszystkim pracownikom lokalu. Szereg możliwości, które mają dziś aplikacje sprzedażowe wbrew pozorom może utrudniać wybór tej właściwej. Czym kierować się przy wyborze POS dla swojej restauracji, by oprogramowanie faktycznie spełniało swoje zadania?

Mobilność i funkcjonalność
System powinien być na tyle uniwersalny, by pozwolić Ci na prowadzenie wygodnej sprzedaży zarówno przy stacjonarnym stanowisku POS, jak i przy stolikach gości za pomocą nowoczesnych tabletów. Aplikacja ma spełniać jedną, nadrzędną funkcję – umożliwić Ci prowadzenie szybkiej i bezbłędnej sprzedaży oraz usprawnić komunikację w lokalu. System powinien także działać bezproblemowo, a dodatkowo jeśli zdecydujesz się przyjmować zamówienia poprzez tablety – pracować bez zarzutów na kilkudziesięciu urządzeniach. Obecnie istnieją oprogramowania, jak na przykład to od GoPOS, które pozwalają na prowadzenie sprawnej sprzedaży na tylu tabletach, na ilu tylko potrzebujesz.

Przydatne będą również wszelkie funkcje ułatwiające zarządzanie biznesem, jak dostęp do dowolnych raportów porównawczy, w tym między produktami, poszczególnymi pracownikami, porami dnia czy źródłami sprzedaży, a także wgląd do niezbędnych danych z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie, co pozwoli Ci zarządzać biznesem kompleksowo nawet z dala od niego.

Prostota i intuicyjność
System musi być na tyle łatwy w użytkowaniu, by wszyscy pracownicy poradzili sobie z jego obsługą. Oprogramowanie ma w końcu pomóc i usprawnić działania firmy, a nie utrudniać jej funkcjonowanie jeszcze bardziej. Jeśli aplikacja będzie posiadać intuicyjny interfejs, Twoja kadra – nawet ta nowa – bez problemu obsłuży sprzedaży i wprowadzi niezbędne dane do systemu. Na rynku istnieją oprogramowania, które pozwalają przyjmować zamówienia już w zaledwie 3 kliknięciach, co oznacza, że narzędzie nie tylko ułatwia sprzedaż, ale jest na tyle proste, że nie opóźnia niepotrzebnie wdrożeń nowych pracowników.

Fot.: Materiały prasowe GoPOS

Integracje z zewnętrznymi systemami
Skuteczny system POS to taki, który oferuje integracje z innymi zewnętrznymi aplikacjami. Dzięki temu oprogramowanie posiada więcej przydatnych funkcjonalności i może jeszcze bardziej usprawnić prowadzenie lokalu. Przed wyborem aplikacji sprzedażowej warto sprawdzić, jakie systemy płatnościowe czy lojalnościowe możemy połączyć z wybranym oprogramowaniem. Jeśli sprzedajesz online zwróć uwagę czy jest dostępna integracja z systemami płatności online, a także z zewnętrznymi portalami jak Uber Eats, by móc wygodnie przyjmować wszystkie zamówienia na jednym panelu. Integracje to doskonały sposób na oszczędność czasu i pieniędzy oraz usprawnienie wielu działań w naszym lokalu.

Kompatybilność ze sprzętem
Decydując się na system sprzedażowy nie musisz od razu inwestować w nowe urządzenia. Aby uniknąć dodatkowych kosztów wybierz taką aplikację, która będzie w pełni kompatybilna z najpopularniejszym na rynku gastronomicznym sprzętem. W GoPOS nie musisz martwić się obowiązkiem wymiany sprzętu, bo oprogramowanie świetnie działa na większości dostępnych na rynku urządzeniach.

Wsparcie i pomoc techniczna
Korzystając z nowego narzędzia zawsze mogą pojawić się dodatkowe pytania, dlatego stając przed wyborem systemu POS weź pod uwagę dostępność zespołu supportu. Ważne, aby taka pomoc była dostępna także w niestandardowych godzinach pracy – w końcu gastronomia pracuje też w nocy i w dni wolne lub weekendy. Dostęp do zespołu specjalistów pozwoli Ci prowadzić sprzedaż bez względu na napotkane trudności, a co więcej – błyskawicznie je rozwiązywać. W GoPOS możesz liczyć na pełne wsparcie specjalistów poprzez wygodny czat lub support premium, realizowany w dowolnych godzinach pracy Twojego lokalu.

Fot.: Materiały prasowe GoPOS

System POS to obecnie niezbędne narzędzie w każdej gastronomii. Jeśli wciąż zastanawiasz się czy oprogramowanie sprawdzi się u Ciebie, możesz skorzystać także z 14 dniowego darmowego okresu próbnego. Więcej przydatnych informacji na temat systemu GoPOS dowiesz się, odwiedzając stronę internetową.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.