Woda coraz bardziej popularna w lokalach gastronomicznych

2
908
Jak wynika z najnowszych badań, Polacy coraz częściej wybierają wodę do posiłku. Tym samym ten życiodajny płyn goni soki, które są wybierane najchętniej.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC na zlecenie jednego z popularnych producentów wody. Wynika z niego, że 46% respondentów wybiera w restauracjach wodę, a 69% soki. Aż 83% badanych jako główny powód wyboru wody podało przyczyny zdrowotne, a 69% docenia przede wszystkim walory smakowe. Częściej wodę piją kobiety niż mężczyźni, a także seniorzy i osoby z wykształcone.

Jak dowodzą badania, jeden na czterech gości restauracji korzysta z pomocy kelnera przy doborze napoju do zamawianych dań. Niemal 40% ankietowanych korzystających z pomocy obsługi wskazuje, że poszukuje wiedzy eksperckiej. To może być sygnał dla restauratorów, że warto dbać o wysoki poziom wiedzy obsługi.

2 KOMENTARZE

  1. Zgadza się, ludzie powoli zaczynają wracać do wody, bo w każdym innym napoju tylko cukier. Mogę polecić ze swojej strony dystrybutor Wterpoint System, korzystam od miesiąca i póki co jestem bardzo zadowolona. Podłącza się go bezpośrednio do instalacji wodnej w domu więc i oszczędność i wygoda. Przygotowuje wodę ciepłą, zimną i gazowaną, na bieżąco i nawet gustownie wygląda 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.