Brytyjskie linie lotnicze uruchomiły program dedykowany kobietom

0
810
Z uwagi na dominację płci męskiej w zawodach związanych z pilotażem oraz w gronie pracowników personelu technicznego, linia lotnicza Flybe uruchomiła program skierowany wyłącznie do kobiet. Jego celem jest pomoc przedstawicielkom płci pięknej w wejściu do zawodu, by również one mogły pokazać drzemiący w nich talent inżynierski i pilotażowy.

Program nosi nazwę FlyShe i ma na celu zachęcenie kobiet do rozpoczęcia kariery zawodowej na jednym ze stanowisk sektora lotniczego, tj. pilota, inżyniera lub członka kadry kierowniczej. Inicjatywa brytyjskiego przewoźnika jest efektem narastającego problemu braku wykwalifikowanego personelu. Według kalkulacji, w ciągu najbliższych kilku lat wymagane będzie zatrudnienie nawet kilkuset tysięcy pilotów.

https://twitter.com/flybe/status/1043069966097022977

Brytyjskie Stowarzysze Pilotów Lotniczych (BALPA) genezy problemu upatruje w wysokich kosztach wyszkolenia. W zależności od miejsca, takowy instruktaż może kosztować nawet do 100 tys. £, co jest kwotą znacznie wyższą niż tzw. „bariera wejścia” w innych sektorach. Tym samym bardzo mały odsetek młodych ludzi decyduje się na tę ścieżkę kariery, gdyż bariera finansowa dla większości stanowi zaporę nie do przejścia. Właśnie dlatego projekt FlyShe zapowiada się bardzo obiecująco. Ma on na celu zainteresowanie ofertą kobiet, dzięki czemu przyczyni się do zwerbowania do zawodu nowych osób.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej linii lotniczych Flybe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.