Które style piwa są tradycyjne dla Polski? (Horeca Radio)

0
1915
W drugiej audycji z cyklu „Akademia piwa” Michał Kopeć, ekspert w dziedzinie browarnictwa organizujący szkolenia dla branży HoReCa, a także międzynarodowy sędzia piwny, opowiada o tym, czym różni się pils od lagera, co oznaczają skróty APA, AIPA i IPA, które style piwa są tradycyjne dla Polski oraz w którym kraju jest najwięcej jego odmian.

Michał Kopeć posiada ponad 14-letnie doświadczenie w branży piwnej. Jest międzynarodowym sędzią piwnym BJCP (Beer Judge Certification Program), a także sędzią piwnym Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Od 2004 roku prowadzi szkolenia dotyczące kultury picia piwa, sensoryki oraz warzenia, m.in. dla branży HoReCa (Novotel, Hard Rock Cafe, Marriott, czy Golden Tulip). Regularnie występuje jako prelegent podczas festiwali piwnych, takich jak Silesia Beer Fest. Prowadzi stronę Browarnicy.pl oraz fanpage’a Piwo w serwisie Facebook, ponadto jest autorem wielu piosenek o piwie. Od sierpnia współpracuje z portalem Horeca Business Club jako felietonista, zaś od Nowego Roku współtworzy z Rafałem Krzyckim cykl audycji pt. „Akademia piwa”, w którym opowiada m.in. o stylach piwnych i bogatej tradycji warzenia piwa.

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka pt. „Podstawy cz.2”, w którym Michał Kopeć podpowiada m.in. które style piwa powinny wybrać osoby pijące dotychczas wyłącznie lagery, a także zdradza, które są najczęściej wybierane podczas eventów firmowych i warsztatów.

„Styl piwa to kilka kategorii opisu tego trunku, co powoduje, że klient w przyszłości będzie miał dostęp do tych stylów piwnych – to się nigdzie nie straci ani nie rozmyje. Dlatego też warto pilnować tradycji stylowości – to wpływa na kulturę degustacji i piwowarstwa, produkcji i ważenia piwa, a także służy rozwojowi.”

Michał Kopeć, ekspert w dziedzinie browarnictwa

Pobierz audycję w formacie MP3

Partnerzy audycji:

        

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.