Szczegóły ograniczenia działalności Accora w Rosji

0
1734
Fot.: Materiału prasowe Accor

W ubiegłym tygodniu niemal wszystkie największe sieci hotelowe ograniczyły rozwój inwestycji w Rosji w związku z agresją w Ukrainie. W odpowiedzi na nasze pytania Accor rozwinął informacje na temat wprowadzonych ograniczeń.

Zapytaliśmy o to, ile obiektów działa we franczyzie, iloma zarządza Accor (lub spółki powiązane kapitałowo), a ile jest własnością Accora (lub spółek powiązanych kapitałowo)? Z czym konkretnie będzie wiązało się ograniczenie inwestycji w Rosji? Czy wiąże się to z przerwaniem wcześniej rozpoczętych inwestycji, jakich? Czy Accor posiada biuro w Rosji, a jeśli tak to ilu liczy pracowników i czy będzie zamknięte? Oto odpowiedź jaką otrzymaliśmy.

„Obecnie priorytetem Accor jest bezpieczeństwo i wsparcie 3 500 pracowników i społeczności lokalnych, dlatego działalność hoteli w Rosji będzie prowadzona w ograniczonym zakresie. W tak szczególnym czasie hotele pełnią funkcję schronienia dla wielu osób, włączając w to zagranicznych turystów, członków organizacji pozarządowych czy zagranicznych mediów.

Wraz z końcem ubiegłego tygodnia, Grupa podjęła decyzję o natychmiastowym zawieszeniu wszystkich planowanych otwarć hoteli w Rosji, a także istniejących partnerstw z rosyjskimi firmami. Ponadto wszelkie usługi związane z zarządzaniem, rezerwacjami, dystrybucją, zaopatrzeniem i programem lojalnościowym dla hoteli, których właściciele widnieją na międzynarodowej liście sankcji zostają również zawieszone. Nie będą także rozpowszechniane na platformach dystrybucyjnych Accor. Grupa w pełni przestrzega międzynarodowych list sankcji nałożonych przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone. W tym roku Accor planował otwarcie 5 hoteli w Rosji.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.