Mercure Katowice Centrum otwarty!

0
1265
Fot.: Accor

Wraz z początkiem września zlokalizowany w samym centrum stolicy Śląska hotel Mercure Katowice Centrum otworzył drzwi dla pierwszych gości. To kolejny obiekt grupy Accor, który dołącza do rodziny uznanych na całym świecie hoteli Mercure. Nowoczesny hotel wpisuje się w przemianę przemysłowych Katowic w ekologiczne miasto. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań przyjaznych środowisku, materiałów z recyklingu czy fasady budynku pokrytej naturalną zielenią, hotel jest doskonałym wcieleniem hotelarskiej myśli przyszłości. Inwestorem nowego hotelu jest uznany austriacki deweloper, firma UBM Development.

Fot.: Accor

Przyszłość hotelarstwa
Hotel Mercure Katowice Centrum oferuje gościom 268 nowoczesnych i komfortowych pokoi rozmieszczonych na 8 piętrach. Motywem przewodnim całego obiektu jest wykorzystanie ekologicznych rozwiązań, które są przyszłością współczesnego i odpowiedzialnego hotelarstwa. Obiekt został zaprojektowany w myśl filozofii green & clean, a jego fasadę pokrywa największa w Katowicach ściana z naturalnymi roślinami. Technologie przyjazne środowisku są dostępne w całym obiekcie. Wyrazem zaangażowania hotelu w ekologię jest mural w lobby przygotowany przez miejscową aktywistkę i artystkę street-artową Monę Tusz.

Otwierając hotel w środku jednego z największych przemysłowych ośrodków w naszym kraju, chcemy świadomie i aktywnie wziąć udział w zielonej transformacji Katowic. Mercure Katowice Centrum wykorzystuje technologie przyjazne środowisku na każdym kroku – od roślinnej ściany na fasadzie budynku poprzez ekologiczne rozwiązania wewnątrz hotelu, m.in. wykorzystanie materiałów przyjaznych środowisku, odnawialnych źródeł energii, wody deszczowej czy zaawansowany system monitoringu zarządzania wodą i energią. Wierzymy, że nasz hotel, wykorzystując ducha lokalności marki Mercure stanie się ważnym miejscem odpoczynku i spotkań zarówno dla gości przyjezdnych, jak i dla mieszkańców Katowic. – mówi Andrzej Kleeberg, dyrektor hotelu Mercure Katowice Centrum.

Fot.: Accor

Zielone wnętrza inspirowane naturą
Zlokalizowany przy ul. Młyńskiej obiekt oferuje gościom 268 nowoczesnych, komfortowych i przestronnych pokoi, z który każdy został zaprojektowany tak, by zagwarantować spokojny i harmonijny wypoczynek pośród naturalnych kolorów i materiałów. Inspiracją do hotelowych wnętrz było środowisko naturalne i przyroda.

Fot.: Accor

Do dyspozycji gości jest bar i restauracja Winestone, która gwarantuje bogaty wybór win, w tym także polskich i organicznych oraz nowoczesną lokalną kuchnię najwyższej jakości z danami serwowanymi na kamiennych deskach. Dla miłośników wymarzonego spokoju i relaksu hotel przygotował pokój masażu, który wraz z sąsiadującą siłownią znajduje się na 9. piętrze, zapewniając niesamowity widok na całe miasto. Nie zabrakło także przestrzeni biznesowej, gwarantującej nowoczesne i wygodne sale konferencyjne o całkowitej pojemności do 80 osób i powierzchni blisko 100m2. Do dyspozycji odwiedzających hotel jest także podziemny parking oferujący 70 miejsc postojowych.

Fot.: Accor

Marka Mercure jest znana ze swojego zamiłowania do lokalności i historii każdej z destynacji. Dlatego, czerpiąc z przemysłowej przeszłości Katowic, dzięki ekologicznym rozwiązaniom w hotelu witamy zrównoważoną i zieloną przyszłość. Hotel Mercure oferuje gościom rozwiązania, które wierzymy, że są przyszłością współczesnego hotelarstwa. Dodatkowo dzięki nowoczesnym i designerskim przestrzeniom oraz lokalizacji w samym centrum, stanie się jednym z głównych miejsc na biznesowej i turystycznej mapie Katowic – dodaje Marta Abratowska-Janiec, Manager Asset Management and Development Hotels Poland, UBM Development.

Biznesowy hotel w tętniącym sercu miasta
Mercure Katowice Centrum znajduje się 100m od dworca kolejowego i autobusowego. Lokalizacja w centrum miasta gwarantuje gościom komfortowy dojazd do kluczowych miejskich destynacji. Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Hala widowiskowa „Spodek” i Centrum biznesowe KTW znajdują się w promieniu 1 km, co sprawia że hotel jest idealnym punktem dla gości biznesowych.

Katowice to miasto z bogatą historią przemysłu górniczego i stalowego, które dzisiaj świadomie przechodzi zieloną transformacje i staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym środowisku. Hotel Mercure Katowice Centrum zlokalizowany w sercu miasta, dzięki swoim nowoczesnym rozwiązaniom, stanowi znaczący wkład w budowę nowego oblicza Katowic.

Odkrywaj lokalność z Mercure
Marka Mercure to gwarancja nowych, wyjątkowych i niezapomnianych doświadczeń z pobytu w hotelu. Każdy obiekt cechuje się nie tylko niepowtarzalnym stylem, ale także klimatem inspirowanym lokalnym otoczeniem i kulturą. Wszystko to sprawia, że za każdym razem wizyta w hotelach Mercure jest niezwykła i pełna unikalnych wrażeń. Regionalne akcenty, lokalna kuchnia oraz tradycja budują świadomość gości o miejscu, które odwiedzają. Dzięki temu każdy z nich może w pełni odkryć i doświadczyć niepowtarzalnego charakteru marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.