Sieć Dobry Hotel traci wpływy. Deo Plaza z nowym operatorem

0
1838
Zarządzana przez Zbigniewa Nowaka spółka Spichlerz Ognisty Wóz rozwiązała umowę o zarządzanie nowo powstającym gdańskim obiektem z firmą Dobry Hotel. Operatorem 350-pokojowego hotelu zlokalizowanego na Wyspie Spichrzów będzie przez najbliższe dwie dekady międzynarodowa sieć Radisson.

Centrum Deo Plaza posiada najdłuższą linię brzegową na Starym Mieście w Gdańsku. Jest to inwestycja kończąca proces rewitalizacji po II wojnie światowej najbardziej reprezentacyjnej działki w tej części miasta.

Nowy obiekt będzie podzielony na dwie części – hotelową, posiadającą 7 kondygnacji oraz apartamentową, składającą się z 8 kondygnacji. Łącznie do dyspozycji gości zostanie oddanych 350 pokoi i 120 apartamentów, restauracje oraz centrum rekreacji z basenem i SPA. W części podziemnej przygotowano z kolei parking na 220 miejsc postojowych.

Czterogwiazdkowy hotel wyróżniać będzie 10 sal konferencyjno-bankietowych, z których największa pomieści nawet 800 osób. Nowy nabytek Radissona ma stać się najbardziej rozpoznawalnym centrum konferencyjnym na świecie, które będzie przyciągać do Gdańska międzynarodowych gości biznesowych. Początek kampanii promocyjnej zaplanowany jest na wrzesień 2018, a oddanie obiektu do użytku przewidziane jest na ostatni kwartał tego roku.

Źródło: Materiały prasowe

W rozmowie z „Hotelarzem” Zbigniew Nowak, inwestor Deo Plazy stwierdził, że „współpraca z tak doświadczonym operatorem zapewni międzynarodową skalę usług hotelowych, konferencyjnych i eventowych”. Wcześniej miała ją zagwarantować sieć Dobry Hotel, z którą jednak rozwiązano umowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.