Poznań kandydatem na najlepsze europejskie miejsce podróży w 2019 roku!

0
184
Stolica Wielkopolski bierze udział w plebiscycie organizowanym przez European Destinations, który rozpoczął się 15 stycznia i potrwa do 5 lutego br. Poznań można wspomóc swoim głosem na stronie www.glosujnapoznan.pl lub www.voteforpoznan.pl. Konkurencja jest bardzo silna, wszak w gronie nominowanych znalazło się łącznie 20 miast ze Starego Kontynentu, w tym liderzy europejskiej turystyki miejskiej, jak Rzym, Wiedeń, Ateny czy Berlin.

Pomimo uznanych rywali, z jakimi będzie musiał zmierzyć się Poznań, aby uzyskać miano najlepszego miejsca na podróż w Europie, jedyne polskie miasto biorące udział w tegorocznym konkursie wydaje się nie być pozbawione szans. Wielką zaletą stolicy województwa wielkopolskiego jest różnorodność oferty, jaką oferuje przyjezdnym. Poznań pełen jest bowiem obiektów kulturowych, klimatycznych restauracji oraz hoteli o szerokim zakresie standardu oraz zróżnicowanej ofercie cenowej. Odwiedzający piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce miłośnicy zabytków i klasycznych muzeów mogą zajrzeć chociażby do Muzeum Narodowego czy Muzeum Archeologicznego. Ci, którzy wolą innowacyjne, często zaskakujące rozwiązania powinni udać się z kolei do Bramy Poznania, Rogalowego Muzeum Poznania czy Centrum Kultury Zamek. Na terenie Poznania znajdują się także Termy Maltańskie – największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce i drugi co do wielkości tego typu obiekt na Starym Kontynencie. Miłośnicy zwierząt z całego świata docenią zapewne ogród zoologiczny składający się ze Starego i Nowego Zoo, który otwarty jest przez 365 dni w roku. Poznań to także ważne miejsce dla sympatyków futbolu, ponieważ jest siedzibą jednego z czołowych, rodzimych klubów piłkarskich – Lecha Poznań. Swoje domowe mecze popularny Kolejorz rozgrywa na nowoczesnym obiekcie – INEA Stadionie.

Reklama

Plebiscyt organizowany przez European Destinations jest doskonałą szansą na szersze zaistnienie miasta w świadomości turystów i branży turystycznej, na co zwraca uwagę prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej – Jan Mazurczak. Jego opinię potwierdza sukces wcześniejszych laureatów plebiscytu, którzy odnotowali wyraźny wzrost liczby odwiedzających, a to z kolei przyciąga inwestorów. Doskonałymi przykładami są chociażby portugalskie Porto (wzrost liczby turystów o 16%) czy chorwacki Zadar (25%).

W przypadku ewentualnego sukcesu Poznań nie będzie mógł jednak poszczycić się mianem pierwszego polskiego miasta, które zostało laureatem prestiżowego plebiscytu European Destinations, bowiem w ubiegłym roku ten zaszczyt spotkał Wrocław.

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.