Poznań kandydatem na najlepsze europejskie miejsce podróży w 2019 roku!

0
197
Stolica Wielkopolski bierze udział w plebiscycie organizowanym przez European Destinations, który rozpoczął się 15 stycznia i potrwa do 5 lutego br. Poznań można wspomóc swoim głosem na stronie www.glosujnapoznan.pl lub www.voteforpoznan.pl. Konkurencja jest bardzo silna, wszak w gronie nominowanych znalazło się łącznie 20 miast ze Starego Kontynentu, w tym liderzy europejskiej turystyki miejskiej, jak Rzym, Wiedeń, Ateny czy Berlin.

Pomimo uznanych rywali, z jakimi będzie musiał zmierzyć się Poznań, aby uzyskać miano najlepszego miejsca na podróż w Europie, jedyne polskie miasto biorące udział w tegorocznym konkursie wydaje się nie być pozbawione szans. Wielką zaletą stolicy województwa wielkopolskiego jest różnorodność oferty, jaką oferuje przyjezdnym. Poznań pełen jest bowiem obiektów kulturowych, klimatycznych restauracji oraz hoteli o szerokim zakresie standardu oraz zróżnicowanej ofercie cenowej. Odwiedzający piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce miłośnicy zabytków i klasycznych muzeów mogą zajrzeć chociażby do Muzeum Narodowego czy Muzeum Archeologicznego. Ci, którzy wolą innowacyjne, często zaskakujące rozwiązania powinni udać się z kolei do Bramy Poznania, Rogalowego Muzeum Poznania czy Centrum Kultury Zamek. Na terenie Poznania znajdują się także Termy Maltańskie – największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce i drugi co do wielkości tego typu obiekt na Starym Kontynencie. Miłośnicy zwierząt z całego świata docenią zapewne ogród zoologiczny składający się ze Starego i Nowego Zoo, który otwarty jest przez 365 dni w roku. Poznań to także ważne miejsce dla sympatyków futbolu, ponieważ jest siedzibą jednego z czołowych, rodzimych klubów piłkarskich – Lecha Poznań. Swoje domowe mecze popularny Kolejorz rozgrywa na nowoczesnym obiekcie – INEA Stadionie.

Reklama

Plebiscyt organizowany przez European Destinations jest doskonałą szansą na szersze zaistnienie miasta w świadomości turystów i branży turystycznej, na co zwraca uwagę prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej – Jan Mazurczak. Jego opinię potwierdza sukces wcześniejszych laureatów plebiscytu, którzy odnotowali wyraźny wzrost liczby odwiedzających, a to z kolei przyciąga inwestorów. Doskonałymi przykładami są chociażby portugalskie Porto (wzrost liczby turystów o 16%) czy chorwacki Zadar (25%).

W przypadku ewentualnego sukcesu Poznań nie będzie mógł jednak poszczycić się mianem pierwszego polskiego miasta, które zostało laureatem prestiżowego plebiscytu European Destinations, bowiem w ubiegłym roku ten zaszczyt spotkał Wrocław.

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!