Adventoor.com – serwis rezerwacyjny dedykowany turystom aktywnym

0
1464
Autorzy serwisu Adventoor postanowili połączyć interesy partnerów świadczących usługi turystyczne z oczekiwaniami odbiorców poszukujących niebanalnych form spędzania czasu. Platforma została przystosowana do specyfiki wszystkich sportów outdoorowych w zakresie sprzedaży usług, dzięki czemu użytkownik będzie mógł w jednym miejscu wyszukać, zarezerwować i nabyć możliwość uczestnictwa w danym wydarzeniu, jak również wypożyczyć sprzęt.

Ta innowacyjna platforma internetowa skierowana jest przede wszystkim dla tych, którzy bez aktywnego wypoczynku nie wyobrażają sobie życia.

„Pomysł na marketplace dla aktywności sportowych ze szczególnym uwzględnieniem sportów outdoorowych, powstał na bazie doświadczeń założycieli spółki. Jako osoby aktywne, dostrzegliśmy brak zorganizowania tej niszy rynkowej – częstym, nawracającym problemem był długotrwały proces wyszukiwania i rezerwacji optymalnej oferty. Postanowiliśmy ten problem rozwiązać dzięki stworzeniu platformy dedykowanej aktywnościom outdoor. Rozpoczęcie bezpośrednich prac nad portalem było poprzedzone analizą rynku pod kątem podobnych inicjatyw w Polsce i na świecie. Okazało się, że o ile nie brakuje wyszukiwarek wyjazdów zorganizowanych, to rynek turystyki aktywnej dość często jest zagospodarowany jedynie lokalnie, dla określonej aktywności. Dodatkowo, wraz z wieloma ekspertami z branży turystycznej i marketingowej przeanalizowaliśmy obecne trendy w turystyce, które jasno wskazują na dynamiczny rozwój właśnie branży turystyki aktywnej. Wiąże się to ze wzrostem świadomości zdrowotnej w społeczeństwie, odejściem od masowej turystyki w kierunku samodzielnie organizowanych podróży, rosnącej popularności wyjazdów sportowych, zwłaszcza tych krótkich (np. dwu- i trzydniowych), a także zwiększającą się potrzebą redukcji stresu, której sprzyja sport i adrenalina – tłumaczy Dorota Sierakowska, współzałożycielka platformy adventoor.com.

Serwis Adventoor umożliwia organizatorom wszelakich aktywności fizycznych na świeżym powietrzu – od wakeboardingu po golf – dostęp do uniwersalnego systemu rezerwacyjnego. Dużym atutem tej innowacyjnej platformy jest wyszukiwarka z filtrami według regionów i aktywności. W systemie znajdziemy także opisy atrakcji turystycznych zlokalizowanych w danej części kraju, informacje na temat każdego z oferowanych sportów, czy też fachowe porady instruktorów dotyczące odpowiedniego przygotowania się do wysiłku fizycznego.

Adventoor Screen

W tym momencie platforma daje pole wyboru spośród ponad 20 dyscyplin sportu, ale liczba usług i partnerów zaangażowanych w projekt mają stale rosnąć. Wkrótce zostanie również uruchomiona anglojęzyczna wersja serwisu, a w kolejnych miesiącach niemiecka, hiszpańska i rosyjska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.