Grupa Arche: Rozwój Działalności Hotelowej i Nowe Inwestycje

0
905
Fot.: Materiały prasowe Grupa Arche

Grupa Arche SA, przedstawiła swoje plany na przyszłość. Prezes Grupy Arche SA, Władysław Grochowski, potwierdził, że firma przygotowuje do rewitalizacji dziesięć obiektów na terenie Polski. Wśród nich są Fort Szczęśliwice w Warszawie, Królewska Papiernia w Konstancinie Jeziornej, Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu, Młyn Szancera w Tarnowie, Fort VI w Poznaniu, Dwór Bojarów w Otwocku, huta szkła w Szklarskiej Porębie, Fabryka Samolotów w Mielnie, Sanatorium Metalowiec w Muszynie i Dwór Marchockich w Krzesku koło Siedlec.

Fot.: Materiały prasowe Grupa Arche – Królewska Papiernia Konstancin Jeziorna

Grupa Arche SA poinformowała, że jej przychody ze sprzedaży w 2022 r. wyniosły 495,2 mln zł, z czego 40,41% pochodziło z działalności deweloperskiej, a 48,45% z działalności hotelowej.

W 2022 r. Arche sprzedała 317 lokali, w tym 124 mieszkalne i 193 hotelowe.

— Od lat wchodzimy w najtrudniejsze na rynku projekty rewitalizacyjne. O ironio, nie mamy problemów z ich finansowaniem, ale z biurokracją. Nasze państwo jakby nie chciało zarobić na podatkach, odzyskaniu blasku zrujnowanych zabytków i nowych miejscach pracy. Procedury administracyjne trwają średnio 2-3 razy dłużej niż sama budowa. W tym czasie musimy jeszcze płacić podatki od nieruchomości, które powinny być zawieszone. Taka sytuacja wzmacnia też różne patologie, służące wykreśleniu z rejestru zabytków. Z danych straży pożarnej wynika, że podpalenia starych budynków są niechlubną normą. Tak nie powinno być! Pamiętajmy, że w Polsce historycznych obiektów jest stosunkowo mało i wymagają natychmiastowego działania, ponieważ za chwile mogą runąć…  
Chcemy zmieniać je w wielofunkcyjne perły architektury służące całej społeczności. Przykładem może być Dwór Bojarów w Otwocku koło Warszawy, gdzie planujemy Projekt Pokolenia. nowy produkt rynkowy oparty na budowie osiedli z mieszkaniami, lokalami usługowymi, restauracją i infrastrukturą zarówno dla seniorów, ludzi młodych, rodzin z dziećmi, a Otwock, ze swoją tradycją leczniczą, jest w sposób naturalny predysponowany do takiej funkcji. Branża budowlana to jeden z trucicieli planety, a ratowanie zabytków to część naszej kompleksowej ekologicznej wizji, w której rozwijamy zastosowanie konstrukcji z drewna i energii odnawialnej. 
To wszystko naprawdę można sensownie połączyć z korzyścią dla wszystkich stron. Zabytkowe obiekty bardzo dobrze kumulują wartość, a po ich rewitalizacji tylko drożeją. Jednocześnie w przeciwieństwie do nowych, od razu mają w sobie dużą wartość historyczną, a to przyciąga inwestorów i turystów. Daliśmy też możliwość zarabiania z nami na hotelarstwie zwykłym Polakom. Bez wątpienia skrócenie biurokratycznych procedur pozwoliłoby na obniżenie cen i zwiększenie dostępności gruntów, a co za tym idzie uratowanie większej liczby historycznych obiektów — wyjaśnia Władysław Grochowski, prezes Arche Grupy SA
Fot.: Materiały prasowe Grupa Arche – Arche Fabryka Samolotów Mielno

Grupa Arche obecnie zarządza 18 hotelami. Wśród nich są: Fabryka Samolotów Mielno, Pałac i Folwark Łochów, Hotel Tobaco w Łodzi, Zamek Janów Podlaski, Koszary Góra Kalwaria, Cukrownia Żnin, Dwór Uphagena Arche Gdańsk, Arche Hotel Puławska Residence, Arche Hotel Krakowska, Arche Hotel Geologiczna, Arche Hotel Poloneza w Warszawie, Arche Hotel Częstochowa, Arche Hotel Wrocław, Piła, Lublin i Siedlce, Arche Residence w Łodzi, oraz sieć hoteli „Arche Siedlisko”. W sumie, Grupa zarządza 3 447 pokojami i 150 sztukami ecoboxów.

Fot.: Materiały prasowe Grupa Arche – Arche Metalowiec Muszyna
Fot.: Materiały prasowe Grupa Arche – Arche Sanatorium Milicyjne Nałęczów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.