[Hotel Meeting] Prawnicy z kancelarii OWIW Legal – zapytaj prawnika o RODO, zatrudnianie obcokrajowców i o co tylko chcesz

0
1394

Przed nami jesienna edycja konferencji Hotel Meeting. Spotykamy się 14 października w Airport Hotel Okęcie w Warszawie. W programie prezentacje, 14 warsztatów i panele dyskusyjne. Przedstawiamy tematykę kolejnego warsztatu.

Spotkanie i warsztaty z prawnikami z Kancelarii OWiW Legal (Kancelaria zajmuje się obsługą hoteli!) będzie szansą dla kadry zarządzającej oraz pracowników hotelu na rozwianie wątpliwości prawnych, które są związane z jego prowadzeniem. Dodatkowo prezentacje praktycznych case studies z branży hotelowej.

Spotkanie podzielone zostanie na trzy obszary tematyczne:

  • Ochrona danych osobowych oraz RODO w hotelu, case studies z kontroli UODO,
  • Zatrudnianie obcokrajowców  w hotelu, czyli jak SZYBKO uzyskać pozwolenie na pracę,
  • Inne prawne aspekty funkcjonowania hotelu (m.in. umowy zlecenia w hotelu oraz umowy na remont).

Eksperci rozumiejący problemy branży hotelowej oraz mówiące ludzkim, a nie tylko prawniczym językiem, zdejmą Ci z barek ciężar niepewności, co do prawnych kwestii prowadzenia hotelu.

Ekspertami będą:

Mikołaj Ostrowski, Agnieszka Wołyniec-Ostrowska, Iga Bielejewska, Ewelina Kęciek i Adriana Lotolc.


Mikołaj Ostrowski

Adwokat, partner zarządzający OWIW Legal, kancelarii specjalizującej się w obsłudze branży HoReCa, absolwent aplikacji sądowej i adwokackiej, doradca biznesowy. Wcześniej szef działu procesowego w wiodącej warszawskiej kancelarii, w której prowadził spory o wartości kilkuset milionów złotych.

Jego pasją jest wspieranie przedsiębiorców w zakresie prowadzenia biznesu, optymalizacji procesów prawnych oraz negocjowanie umów z Klientami. O wynajmach krótkoterminowych wie wszystko, dlatego chce się dzielić swoją wiedzą. W wolnym czasie jest na szlaku z kijami (nordic walking).


Agnieszka Wołyniec-Ostrowska

Adwokat | Partner zarządzający OWIW Legal i szef działu prawa transgranicznego i administracyjnego. Pełni rolę Inspektora Danych Osobowych w wielu podmiotach. Doświadczenie zdobywała w Naczelnym Sądzie Administracyjnym – Izbie Ogólnoadministracyjnej. Były Naczelnik w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Specjalizuje się w prawie administracyjnym ze szczególnych uwzględnieniem prawa migracyjnego, ochronie danych osobowych i ochronie środowiska. Autorka publikacji dotyczących „Kontrola dostępu do funduszy unijnych w kontekście ochrony praw obywatelskich i źródeł prawa powszechnie obowiązującego”.
Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów związanych z migracjami i pomocą cudzoziemców, zdobyte podczas wieloletniej współpracy z przedsiębiorcami zatrudniającymi cudzoziemców. Jak również w bieżących czynnościach w ramach wsparcia przedsiębiorców w procesach deportacji, legalizacji pobytu i pracy oraz kontroli PIP i Straży Granicznej. Czynnie udziela konsultacji w zakresie legalizacji pobytu i pracy oraz reprezentuje cudzoziemców przed instytucjami. Wolne chwile poświęca na nordic walking i kryminały.


Adriana Lotolc

Prawnik OWIW Legal, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. W Kancelarii OWIW Legal od początku współpracy wspiera przedsiębiorców w rozwiązywaniu problemów prawnych, w szczególności właścicieli hoteli i restauracji. Zajmuje się szeroko pojętym prawem cywilnym i gospodarczym, aktywnie uczestniczy w wielomilionowych procesach sądowych. Opiekun prawny hotelarzy i restauratorów. Stały ekspert prawny Przeglądu Gastronomicznego. Prowadzi blogi Prawo w salonie urody oraz Prawnik w hotelu i restauracji, poświęconego branży HoReCa. Interesuje się sportem. Jest członkiem oficjalnego fan klubu FC Barcelona.


Iga Bielejewska

Prawnik OWIW Legal, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW w Warszawie oraz Szkoły Prawa Brytyjskiego i Europejskiego. Specjalizuje się w prawie międzynarodowym, unijnym i migracyjnym. Doświadczenie zdobywała w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Zespole Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego gdzie zajmowała się kwestiami prawa unijnego i administracyjnego. W Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka udzielała porad cudzoziemcom w kwestiach związanych z legalizacją pobytu i realizacją przysługującym im praw na terenie RP. W kancelarii czynnie wspiera cudzoziemców przedsiębiorców zatrudniających cudzoziemców w zakresie prawa migracyjnego, legalizacji pracy i pobytu na terytorium RP.


Ewelina Kęciek

Prawnik OWIW Legal, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW w Warszawie. Aktualnie słuchacz specjalistycznych studiów podyplomowych z zakresu ochrony danych osobowych. Specjalizuje się w prawie pracy i ochrony danych osobowych. Doświadczenie zdobywała w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Zespole Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego, gdzie zajmowała się między innymi tematyką ochrony danych osobowych. W kancelarii czynnie wspiera przedsiębiorców w zakresie poprawności i legalności przetwarzania danych osobowych, oraz w prawie pracy. Przeprowadza audyty oraz wdraża przepisy o ochronie danych osobowych w jednostkach publicznych oraz prywatnych.

 

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM KONFERENCJI HOTEL MEETING 

Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, zatem zachęcamy do błyskawicznej rezerwacji za pomocą platformy Evenea!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.