Zobacz jak Pudu roboty sprawdzają się w gastronomii? 

0
743
Fot.: Materiały prasowe LSI_Software

Odciążą kelnera od ciągłego donoszenia potraw do stolików, wyświetlą ofertę dnia lub rozbawią gości poprzez wchodzenie z nimi w interakcję. Pudu roboty to ultranowoczesne rozwiązanie, które pozwala na zupełnie niespotykany dotąd wymiar prowadzenia restauracji. Wszystko dzięki temu, że posiadają funkcjonalności, które doskonale sprawdzają się w taki usługach jak gastronomia. W jaki sposób działają roboty i co jeszcze potrafią?

Złoty medal za obsługę

Czy wiesz, że Twoi kelnerzy wykonują nawet do 25 tysięcy kroków dziennie? To daje dystans ok. 17 kilometrów! Witanie nowych gości, przyjmowanie zamówień, donoszenie napojów, serwowanie potraw, rozliczanie rachunków, sprzątanie stolików – nie ulega wątpliwości, że są oni non-stop w ruchu. W związku z tym, często – w szczególności w godzinach szczytu – z pewnością zdarza się, że nie mają wystarczająco dużo czasu, aby obsłużyć klientów na najwyższym poziomie i z dbałością o każdy szczegół. Dostawczo-odbiorcze Pudu roboty zostały stworzone m.in. właśnie po to, aby dać kelnerom taką możliwość. Urządzenia wspierają personel co skutkuje zadowoleniem gości. To w dobie troski o opinię w Internecie i ogromnej konkurencji jest kluczowe.

Wszystko dzięki funkcjonalnościom Pudu robotów. Mają one wbudowane inteligentne tace o dużej ładowności i udźwigu, co pozwala im sprawnie dostarczać napoje, potrawy, rachunki, bądź odbierać brudne naczynia. Sprawia to, że są one efektywnymi pracownikami restauracji − potrafią w krótkim czasie dostarczyć lub zebrać o wiele więcej przedmiotów niż człowiek. Dzięki temu kelnerzy nie muszą nieustannie kursować na trasie kuchnia-sala. Zamiast tego mogą być bliżej gości − szybciej przyjąć zamówienie i jednocześnie obsłużyć większą liczbę stolików. Pozwala to nie tylko na spersonalizowaną obsługę klientów, ale również na optymalizację pracy personelu oraz zwiększenie sprzedaży w restauracji.

BellaBot znajdziesz w niejednej restauracji

Pierwsze wdrożenie jednego z Pudu Robotów przez LSI Software nastąpiło w łódzkiej restauracji. To właśnie tam kelnerzy są codziennie wspierani przez model BellaBot, który serwuje gościom neapolitańską pizzę będącą specjalnością lokalu. Robot zachwyca nie tylko swoim oryginalnym designem w kształcie kota, ale również zaawansowanymi technologiami.

BellaBot obsługuje gości szybko i sprawnie, a do tego wchodzi z nimi interakcje. Potrafi odpowiednio reagować mimiką i głosem oraz uwielbia być głaskany za uchem co sprawia, że szybko zaprzyjaźnia się z klientami. Tym samym nie tylko pomaga kelnerom, ale również wspiera restaurację pod względem promocyjnym. Goście uwielbiają tego inteligentnego i innowacyjnego kota, ponieważ zapewnia on unikalne doświadczenia podczas odwiedzin lokalu. Ponadto jest zawsze chętny, aby zapozować do selfie, którym można pochwalić się w mediach społecznościowych. Opublikowane zdjęcia z robotem kotem zachęcają innych użytkowników Internetu do odwiedzin restauracji, dzięki czemu codziennie zyskuje ona nowych klientów.

Jak mówi właściciel łódzkiej restauracji: „Jesteśmy zadowoleni, bo po pierwsze to działa. Po drugie naprawdę odciąża kelnerów, a po trzecie Goście są zadowoleni, więc wszystko jest tak, jak być powinno. Wieść idzie w świat − ludzie nie dość, że wracają, to przyciągają nowych, którym gdzieś mignie, że tutaj jest robot kelner”.

Robot kelner i marketer w jednym

Inne modele Pudu robotów również zachwycają swoimi innowacyjnymi funkcjonalnościami. KettyBot to nie tylko doskonały dostawca posiłków i przedmiotów, ale też robot marketer. Jak to możliwe? Posiada on wbudowany duży wyświetlacz reklamowy o powierzchni aż 18,5”, dzięki któremu KettyBot jest wyjątkową przestrzenią marketingową przyciągającą uwagę klientów restauracji. Stwarza to niespotykane dotąd możliwości, aby w skuteczny sposób zaprezentować np. menu, specjalną ofertę lokalu czy też wszelkie informacje o promocjach, które przełożą się na większą sprzedaż.

Zawsze czyste stoliki

Jak wiadomo, w gastronomii szczególnie istotna jest także dbałość o czystość stolików. Tutaj do akcji wkracza HolaBot lub kolega po fachu PuduBot2 – urządzenia wyręczą pracowników w chodzeniu po sali, aby na bieżąco zabierać brudne naczynia. Te roboty posiadają tace, na które goście mogą wygodnie odstawić wszystkie niepotrzebne talerze, kubki i miski ze stolika, aby przewieźć je we wskazane miejsce np. od razu na zmywak. Roboty sprawdzają się w tej roli o wiele lepiej niż kelnerzy, ponieważ tace do przewożenia zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby podczas jednego kursu po sali mogły zebrać nawet kilkadziesiąt brudnych naczyń. Dzięki temu kelnerzy mogą poświęcić więcej czasu gościom lub innym, licznym zadaniom, za które są odpowiedzialni.

Technologia z najwyższej półki

Pudu roboty są dostosowane do codziennej pracy z ludźmi. Co to w praktyce oznacza?

  • Każdy z modeli może swobodnie poruszać się pomiędzy stolikami i gośćmi nawet w czasie największego ruchu w lokalu. Jest to możliwe dzięki wbudowanym inteligentnym czujnikom, które pozwalają robotom skutecznie omijać przeszkody. Gwarantuje to sprawne dostarczanie bądź odbieranie przedmiotów, a także bezpieczeństwo − zarówno robotów, jak i wszystkich osób w restauracji.
  • Pudu Roboty wykonują polecenia, które pracownicy mogą im wysyłać zdalnie – przez smartphone, smartwatch czy też poprzez komendy głosowe. Jedną z unikatowych cech robotów jest także umiejętność samodzielnego wyboru najlepszej trasy do wskazanego celu.
  • Roboty są niezawodne i stworzone do pracy w ciężkich warunkach jakie często panują w gastronomii. Mogą one długo działać na jednym ładowaniu baterii, a kiedy zajdzie potrzeba, samodzielnie udają się do stacji dokującej.
  • Pomimo skomplikowanej technologii, wdrożenie robotów w restauracji jest proste. Wystarczy zmapować lokal i zdefiniować numery stołów, aby roboty wiedziały, jak trafić do celu.
Fot.: Materiały prasowe LSI_Software

Co jeszcze potrafią Pudu roboty? 

„Zatrudnienie” Pudu robotów w restauracji pozwala zaradzić m.in. stale rosnącym kosztom prowadzenia działalności. Wszystko dzięki temu, że BellaBot, KettyBot i HolaBot czy PuduBot2 przyspieszają obsługę gości, co pozwala na szybszą rotację stolików i większy zysk. Ponadto fakt, że wyręczają one kelnerów w dostarczaniu, odbieraniu potraw i zbieraniu brudnych talerzy jest receptą na braki kadrowe, z którymi obecnie zmaga się większość restauratorów.

Przekonaj się jak Pudu roboty podbijają świat

Funkcjonalność i innowacyjność Pudu robotów sprawiły, że zaczynają one podbijać świat − wspierają pracę już tysięcy lokali gastronomicznych w wielu krajach. Za sprawą LSI Software te ultranowoczesne roboty są dostępne również w Polsce, a restauratorzy mogą skorzystać z najlepszych i najnowszych rozwiązań technologicznych.

Przekonaj się sam jakie możliwości mają urządzenia. Zapraszamy na specjalne pokazy wszystkich modeli z oferty. Na żywo można zweryfikować jak działają roboty w różnych scenariuszach. Ekspert odpowie na wszystkie pytania, dowiesz się jak przebiega wdrożenie i gdzie już można spotkać roboty.

Fot.: Materiały prasowe LSI_Software

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.