Texas Chicken – nowy konkurent dla KFC w Polsce?

0
715

Sieć fast food Texas Chicken zamierza rozszerzyć swoją obecność na rynek polski, wprowadzając swoje restauracje jako konkurencję dla popularnej marki KFC. Firma jest obecnie w trakcie obserwacji polskiego rynku i poszukuje potencjalnych franczyzobiorców.

Amerykańska sieć Texas Chicken, mniej znana w Polsce niż globalna marka KFC, planuje wejście na nasz rynek. Firma jest poważnym konkurentem dla KFC w USA oraz na wielu międzynarodowych rynkach. W czerwcu menedżer ds. międzynarodowego rozwoju przyjedzie do Polski, by przeprowadzić spotkania z zainteresowanymi przedsiębiorcami.

Choć informacje o planach Texas Chicken są już dostępne, polscy konsumenci będą musieli poczekać na możliwość spróbowania ich menu. Od czerwcowych rozmów do otwarcia pierwszych restauracji minie jeszcze sporo czasu.

Texas Chicken to amerykańska sieć restauracji fast food z siedzibą w Atlancie, stanie Georgia. Obecnie posiada ponad 1700 własnych i franczyzowych lokali w 26 krajach, a jej właścicielem jest amerykański fundusz private equity High Bluff Capital Partners.

Menu Texas Chicken W ofercie Texas Chicken znajdziemy różnorodne dania z kurczaka oraz sezonowe menu z owocami morza. Standardowe menu obejmuje smażoną okrę, surówkę z białej kapusty, puree ziemniaczane, kolbę kukurydzy, ciastka maślane z miodem i papryczki jalapeño. Wśród deserów możemy natomiast spodziewać się m.in. ciasta z blachy Texas oraz szarlotki.

Pojawienie się Texas Chicken na polskim rynku może zwiększyć konkurencję dla KFC. Jednak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie odbędzie się otwarcie pierwszych restauracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.