Znane osoby w akcji „Pomagamy gastro”

0
1042

Lublin pomaga restauratorom. W akcję włączyli się włodarze miasta, ale i osoby z mediów takie jak Tomasz Karolak czy Dorota Gardias. Można ich spotkać w restauracjach Jezuicka 16 oraz Sielsko Anielsko.

Akcja polega na tym, że znane osoby obsługują gości restauracji, w tym przypadku mowa o dwóch lokalach: Jezuicka 16 oraz Sielsko Anielsko. W rolę obsługi wcielili się m.in. radni miejscy, urzędnicy, ale również Tomasz Karol.

Ideą tego wydarzenia jest przyciągnięcie jak największej ilości gości do restauracji w Lublinie, które jak w całej Polsce dotknięte są skutkami pandemii i wprowadzanych kolejno lockdownów.

Gości restauracji Jezuicka 16 obsługiwał wiceprzewodniczący Rady Miasta w Lublinie, który specjalnie w tym celu zrobił odpowiednie badania dopuszczające do pracy w gastronomii. Z kolei w restauracji Sielsko Anielsko można było spotkać byłą sekretarz województwa, a obecnie ekspertkę w Urzędzie Miasta Lublin.

Jacek Abramowski, lubelski restaurator mówi o akacji, że z jednej strony ma pomóc restauratorom tu i teraz, z drugiej strony ma promować korzystanie z ofert gastronomii także poza sezonem. Zauważył, że obiad w restauracji dla mieszkańców zachodnich krajów europejskich to normalność, a w Polsce to nadal często uważane jest jako coś wyjątkowego i dużą rozrzutność. Restaurator liczy, że uda się zmienić to podejście i zachęcić gości do regularnych wizyt w gastronomii.

Do akcji „Pomagamy gastro” włącza się również lokal Legendy Miasta. Ten zlokalizowany jest w hotelu Ibis. Tam jako personel restauracji ma pojawić się Tomasz Karolak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.