Zarząd Wakacje.pl kwestionuje decyzję UOKiK o nałożeniu kary

0
494

Zarząd portalu Wakacje.pl wydał oświadczenie, w którym kwestionuje decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) dotyczącą nałożenia kary finansowej w wysokości ponad 1 miliona złotych (1 060 138 zł) za stosowanie nieuczciwej praktyki w zakresie prezentacji cen wycieczek.

W swoim oświadczeniu, zarząd Wakacje.pl podkreślił, że firma jako agent turystyczny prezentuje ceny przesłane przez biura podróży i nie ma wpływu na ich poziom. Prezes UOKiK zakwestionował różnice w cenach ofert wyświetlanych na wynikach wyszukiwania i widocznych na szczegółowym widoku oferty, obarczając odpowiedzialnością portal Wakacje.pl.

Pełna treść oświadczenia zarządu Wakacje.pl brzmi następująco:

„Zarząd nie zgadza się z przyjętą przez Prezesa UOKiK argumentacją, która była podstawą decyzji o ukaraniu Wakacje.pl. Wakacje.pl to serwis zbierający i prezentujący oferty blisko 100 biur podróży. Prezes UOKiK obarczył Wakacje.pl odpowiedzialnością za różnice w cenach ofert tychże biur, które mogą występować pomiędzy ceną wyświetlaną na wynikach wyszukiwania a widoczną na szczegółowym widoku oferty. UOKiK pominął okoliczność, że serwis Wakacje.pl, jako agent turystyczny, prezentuje zawsze ceny, jakie zostały mu przesłane przez biura podróży i na żadnym etapie nie wpływa na ich poziom. Same biura podróży powinny zgodnie z obowiązującymi przepisami przesyłać aktualne ceny do swoich pośredników, w tym do Wakacje.pl. W tym postępowaniu zostaliśmy obarczeni odpowiedzialnością za coś, na co nie mamy wpływu. Nie ma takiej czynności, którą Wakacje.pl mogłyby samodzielnie wykonać, żeby zlikwidować te rozbieżności” – mówi Dariusz Górzny, prezes Wakacje.pl.

Zarząd Wakacje.pl zapowiedział odwołanie się od decyzji UOKiK i podejmowanie dalszych kroków prawnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.