Zmiana zasad podróżowania w ramach Unii Europejskiej

0
1066

Urzędnicy UE ustalili, że od 1 lutego zniesione będą ograniczenia w podróżach w ramach Unii. To może znacznie poprawić trudną sytuację sektora turystycznego we wszystkich państwach wspólnoty.

Zdjęcie dotychczasowych ograniczeń, takich jak kwarantanna czy testy, dotyczyć będzie podróżnych, którzy wylegitymują się ważnym certyfikatem covidowym. Precyzując, każdy kto jest w pełni zaszczepiony i od ostatniej dawki nie minęło 270 dni (9 miesięcy), będzie mógł swobodnie podróżować w ramach Unii.

Nowe przepisy mają także dopuszczać przedstawienie przez podróżnych wyniku testu PCR, zrobionego nie wcześniej niż 72 godziny wcześniej, a także wyniku szybkiego testu antygenowego. Ten drugi musi być zrobiony w ciągu ostatnich 24 godzin przed wyjazdem. Nowe przepisy obejmą również ozdrowieńców, którzy przeszli chorobę nie dawniej niż 6 miesięcy.

Reklama

Urzędnicy UE zgodzili się, że ważniejsze jest zwracanie uwagi na to czy osoba jest zaszczepiona lub nie, a nie na sytuację panującą w kraju, z którego pochodzi podróżny. Nowe obostrzenia nadal będą w większym stopniu dotyczyły osób niezaszczepionych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!