Trzy gwiazdki Michelin dla dwóch skandynawskich restauracji! [video]

0
533

Wczoraj zostały przyznane wyróżnienia Michelin w ramach skandynawskiego przewodnika. Najwyższe wyróżnienia trzech gwiazdek otrzymały aż dwie nowe restauracje, Noma z Kopenhagi i Maaemo z Oslo.

W tegorocznym przewodniku na 2021 rok pojawiły się dwie nowe trzygwiazdkowe restauracje. Łącznie wyróżniono ponad 60 lokali, w tym w Danii – 27, w Norwegii – 11, w Szwecji – 19, w Finlandii – 7 i na Islandii – 1.

Dużą sensacją było przyznanie dwóm restauracjom najwyższego wyróżnienia w postaci trzech gwiazdek Michelin. Noma z Kopenhagi od ponad 10 lat utrzymuje dwie gwiazdki. Po drodze była zamykana ze względu na zmianę lokalizacji na obrzeża miasta. Po rocznej przerwie została ponownie otwarta w 2018 roku. Podczas epidemii również musiała zamknąć działalność, a podczas lockdownu chwilowo przekształciła się w bar z burgerami. Wróciła jednak do swojej działalności jako jedna z najbardziej innowacyjnych restauracji na świecie.

Maaemo w Oslo to drugi lokal, który w tegorocznej edycji skandynawskiego przewodnika otrzymał trzy gwiazdki po raz pierwszy. W tym przypadku przyznano dodatkowe wyróżnienie, zieloną gwiazdkę Michelin, która ma odzwierciedlać pracę jaką wkłada się w tym lokalu na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Poniżej możecie zobaczyć materiał video z całej ceremonii przyznawania gwiazdek Michelin w ramach skandynawskiego przewodnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.