Zdrojowa wspólnie z Teslą promuje elektromobilność

0
1193
Grupa Zdrojowa Hotels zachęca do korzystania z samochodów elektrycznych. Dzięki współpracy z Teslą, goście trzech hoteli w Kołobrzegu należących do tej sieci – Marine Hotel, Diune Hotel oraz Sand Hotel – mieli okazję przetestować w lipcu luksusowe samochody tej marki. Kolejna taka okazja będzie 24-27 sierpnia w świnoujskim Radisson Blu Resort.

Korzystanie z elektrycznych samochodów nie tylko jest korzystne dla środowiska, ale też przynosi spore oszczędności. W ramach bezpłatnych jazd próbnych goście kołobrzeskich hoteli tylko przez cztery dni przejechali prawie 800 km. Pokonanie takiego dystansu najnowszym modelem Tesli – i zużycie 223 kWh – kosztowało niecałe 100 zł. Gdyby taki dystans przejechać zwykłym samochodem, za benzynę trzeba byłoby zapłacić ok. 500 zł. Renata Sobczyńska, dyrektor ds. komunikacji sieci Zdrojowa Hotels zaznacza, że lipcowe jazdy próbne to kolejny element współpracy Zdrojowej Hotels z innowacyjnym producentem samochodów Tesla.

„W 2017 roku rozpoczęliśmy montaż w naszych hotelach ładowarek do samochodów elektrycznych, które pozwalają naładować pojazd napędzany prądem w ciągu 3-4 godzin i przejechać nawet 500 km. Tym samym, podróż tego typu samochodem do Kołobrzegu np. z Warszawy czy Wrocławia staje się osiągalna, bo po drodze również można uzupełnić energię” – mówi Sobczyńska.

Współpraca z Teslą wpisuje się w program Zdrojowa Eco Friendly. Obecnie wszystkie hotele należące go grupy Zdrojowa Hotels wyposażone są w specjalne stacje ładowania dla samochodów elektrycznych – Tesla Destination Charger oraz pasujące do większości elektrycznych aut Universal Connectors (Type 2).

Źródło: Marine Hotel

Zdrojowa Invest & Hotels to dynamicznie rozwijający się, rodzinny holding inwestycyjno-hotelarski wywodzący się z Kołobrzegu i skoncentrowany na kurortach. Obecnie ma otwartych 11 obiektów nad morzem i w górach, w tym Radisson Blu Resort, Świnoujście w kompleksie Baltic Park Molo, największej inwestycji hotelowo-apartamentowej na Wybrzeżu. Wszystkie obiekty hotelowe mają charakter premium i znajdują się w najlepszych lokalizacjach, a wyróżniają się nowoczesną architekturą i stylowymi wnętrzami, wzbogaconymi regionalnymi akcentami. Zdrojowa to pionier i lider condo hoteli w Polsce, jedna z największych sieci hotelowych w kraju oraz największy deweloper dochodowych apartamentów wakacyjnych i hoteli w polskich miejscowościach wypoczynkowych. Zatrudnia ponad 1200-osobową kadrę. Zdrojowa jest również grupą odpowiedzialną społecznie, troszczącą się o rozwój sztuki i środowisko w ramach programów Zdrojowa Art i Zdrojowa Eco Friendly.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.