Tarcza 9.0 – nawet pięciokrotna dotacja 5000 zł

0
4190

16 kwietnia opublikowano rozporządzenie w sprawie dalszej pomocy finansowej przedsiębiorcom. Należy się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ wnioski będzie można składać od 26 kwietnia oraz 4 maja.

O samym rozporządzeniu pisaliśmy w artykule „Tarcza branżowa przedłużona na marzec i kwiecień – dla kogo i od kiedy?„. Przypomnijmy, że przedsiębiorcy z określonymi kodami PKD i spadkiem przychodów będą mogli ubiegać się o kolejne dotacje w wysokości 5000 zł, postojowe, dopłaty do wynagrodzeń pracowników i zwolnienie z ZUS za marzec i kwiecień.

Tarcza 9.0 zakłada, że o dotację w wysokości 5000 zł przedsiębiorcy będą mogli starać się nawet pięciokrotnie. Uzależnione jest to od rodzaju kodu PKD. Jest jednak mały haczyk. Mianowicie ilość otrzymanych dotacji sumuje się, zatem jeśli przedsiębiorca otrzymał już 3 dotacje na podstawie rozporządzenia z 26 lutego, to tym razem może ubiegać się jeszcze o dodatkowe dwie (jeśli mu przysługują ze względu na PKD).

Reklama

Kolejnym ważnym elementem jest wskazywany we wniosku miesiąc spadku przychodów. Tu nie można powoływać się na te same miesiące, które były wskazywane w poprzednich wnioskach.

Rozporządzenie zostało opublikowane 16 kwietnia, ale wnioski o dotacje można składać od 26 kwietnia, a np. o zwolenienie z ZUS dopiero od 4 maja. Trzeba się zatem uzbroić jeszcze w cierpliwość.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!