Zdejmowanie obostrzeń na przełomie maja i czerwca

0
1124

Premier Mateusz Morawiecki podczas swojego pobytu i konferencji w Lublinie oświadczył, że na znaczne odmrażanie gospodarki można liczyć na przełomie maja i czerwca.

Oczywiście w tej deklaracji nie zabrakło zastrzeżenia, że wszystko będzie zależało od tempa szczepień. Premier stwierdził jednak, że „zbliżamy się do przełomu, który w najbliższych tygodniach może doprowadzić do tego, że wreszcie na przełomie maja i czerwca można znaczną część gospodarki odmrażać”.

Przyzwyczailiśmy się także do tego, że informuje się nas o odmrażaniu krok po kroku, tj. nie wszystkie sektory gospodarki jednocześnie, ale wybrane w poszczególnych etapach. Zatem sam proces może trwać tygodniami. W pierwszej kolejności zapewne będzie odmrażana edukacja, później galerie handlowe, hotelarstwo, gastronomia ale tylko na świeżym powietrzu i w końcu wydarzenia. Ta kolejność oczywiście może być zupełnie inna.

Premier dodał, że od 10 maja wszystkie pełnoletnie osoby będą mogły się zarejestrować do szczepienia. Także w maju, ale w połowie mają też ruszyć szczepienia w firmach. To ma przyspieszyć cały proces i rząd liczy, że to pomoże w szybszym powrocie do normalności.

Na tem moment w Polsce wykonano niecałe 9 mln szczepień, z czego pierwszą dawką ponad 6,5 mln, a drugą 2,3 mln. To nadal zbyt mało wg ekspertów, którzy twierdzą, że aby wygasić epidemię, należy zaszczepić 40-70 % Polaków. Widząc obecne tempo szczepień, na osiągnięcie takiego poziomu będziemy musieli jeszcze długo poczekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.