Zatrudnij pracowników z niepełnosprawnością na wakacje!

1
337

Zbliżają się wakacje, czas w którym większość z nas myśli o upragnionym odpoczynku. Są jednak i tacy, którzy cieszą się na możliwość sezonowej pracy, wśród nich osoby z niepełnosprawnościami. To dla nich została uruchomiona akcja „Lato z sercem”, w ramach której zachęca się pracodawców, by to właśnie takim pracownikom dać szansę za zatrudnienie tego lata!

Wiele osób podczas wakacji chce sobie dorobić. To doskonały czas na znalezienie zajęcia np. w roli zdalnego asystenta, zdalnej recepcji, sprzedaży usług, marketingu, tworzeniu baz danych czy innych projektach, które mogą pomóc w prowadzeniu firmy, kiedy stali pracownicy są na dłuższych urlopach.

W wielu miejscach wzrasta zapotrzebowanie na pracowników właśnie w sezonie letnim i trzeba sobie jakoś z tym poradzić. Pracodawcy liczą przede wszystkim na studentów, ale warto też rozważyć zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami i również im dać szansę na wakacyjny zarobek.

Dla pracodawców, którzy jeszcze nigdy nie rekrutowali takich osób, może to być świetna okazja, by sprawdzić możliwości kandydatów z orzeczeniami, skorzystać z ulg związanych z ich zatrudnieniem, a do tego po prostu pomóc ludziom! Same korzyści!

Dla osób z niepełnosprawnościami praca jest jednym z najważniejszych aspektów w życiu. Dzięki niej czują się docenione i oddają całego siebie w podziękowaniu za to, że ktoś dał im szansę na rozwój i usamodzielnienie. Praca wpływa na nich terapeutycznie, sprawia, że czują się potrzebni i zaakceptowani przez społeczeństwo.

Akcja „Lato z Sercem” jest prowadzona w ramach kampanii „Pracodawca z Sercem”, która zachęca do zatrudniania osób z niepełnosprawnościami w sposób zdalny. W jej ramach wyróżniane są firmy, które nie wahają się przyjąć do pracy osób z orzeczeniem o niepełnosprawności i w ten sposób zmieniają rynek pracy na bardziej otwarty i przyjazny wszystkim, którzy chcą być aktywni zawodowo. Dzięki inicjatywie chcemy poszerzać świadomość z korzyści, które wynikają z zatrudnienia osób niepełnosprawnych, a także burzyć stereotypy i bariery społeczne związanych z dyskryminacją.

Wszyscy pracodawcy, którzy w związku z akcją „Lato z sercem” zdecydują się na zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami, zapraszamy do zgłaszania się na stronę www.pracodawcazsercem.pl po wyróżnienie za to działanie. Kto wie – może sezonowy pracownik zostanie już na stałe?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj