Luksusowa marka Belmond kupiona przez LVMH!

0
1333
Od dawna trwała licytacja, kto przejmie sieć luksusowych hoteli marki Belmond. Brani byli pod uwagę najwięksi gracze branży hotelarskiej, tymczasem ostateczne rozstrzygnięcie okazało się nie lada niespodzianką. Francuski koncern LVMH zapłaci za całą transakcję aż 3,2 mld $!

Grupa LVMH, której łączne przychody w 2017 roku wyniosły 43 mld $, posiada ponad 60 marek dóbr luksusowych z kategorii: alkohole (Moët & Chandon, Dom Pérignon, Hennessy), biżuteria i zegarki (Bulgari, TAG Heuer), perfumy, odzież i akcesoria (Louis Vuitton, Dior, Marc Jacobs), a także hotele (Cheval Blanc i zarządzane przez Marriott International Bulgari Hotels & Resorts).

Marka Belmond obecnie zarządza 45 hotelami, w tym hotelem Cipriani w Wenecji, Reid’s Palace na Maderze, Mount Nelson w Kapsztadzie i Copacabana Palace w Rio de Janeiro oraz kilkoma statkami rzecznymi, pociągami turystycznymi i restauracjami na całym świecie. Dodatkowo Belmond jest operatorem prywatnej kolei Venice Simplon-Orient-Express (nie mylić z marką Orient-Express), która została założona w 1982 roku i kursuje na trasie Londyn – Wenecja. Składa się z odrestaurowanych oryginalnych wagonów firmy Wagon-Lits z lat dwudziestych i trzydziestych 20. wieku.

Miałem okazję nocować w Belmond Hotel Caruso w Ravello we Włoszech, o czym możecie Państwo przeczytać TUTAJ.

Do 2014 roku hotele marki Belmond nosiły nazwę Orient-Express Hotels na podstawie licencji od SNCF, ale umowa wygasła. Obecnie współwłaścicielem marki Orient-Express jest sieć AccorHotels, która chce otworzyć hotele pod tą nazwą. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo TUTAJ.

Wartość globalnego rynku luksusowych hoteli w 2017 roku wyniosła ponad 83 mld $. Według analiz firmy Grand View Research, do 2025 roku jego wartość wyniesie nawet 116 mld $.

Autorem tekstu jest Karol Weber, twórca bloga ENJOY YOUR STAY, poświęconego dwóm jego pasjom – hotelarstwu i podróżom. To miejsce, w którym można znaleźć recenzje i rekomendacje hoteli, branżowe ciekawostki, wywiady ze znanymi osobami i hotelarzami, a także relacje z podróży.

Weber związany jest z branżą hotelową od 15 lat. W tym czasie zdobywał wiedzę i doświadczenie na różnych stanowiskach, w międzynarodowych sieciach hotelowych, w Polsce i za granicą. Obecnie świadczy usługi w zakresie doradztwa, szkoleń i kontroli jakości. Pomaga we wprowadzaniu standardów obsługi, szkoli pracowników z ich zastosowania i kontroluje ich efektywność. Swoją wiedzą, doświadczeniem, zaangażowaniem, nastawieniem na wyniki, pasją i energią chce dzielić się z innymi, którym również zależy na profesjonalizacji polskiego hotelarstwa. Więcej o doświadczeniu i zawodowej działalności autora tekstu możecie Państwo dowiedzieć się tutaj: Inspektor Hotelowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.