Restauracja zmienia nazwę po protestach internautów

0
1010

Protesty internautów doprowadziły do tego, że krakowska ,,Czerwona Kalina” zmienia nazwę na ,,Ukraińska Restauracja”. Pierwotne miano odbierane jest bowiem przez niektórych negatywnie i kojarzone z pieśnią ukraińskich nacjonalistów.

O zmianie nazwy restauracji z ,,Czerwona Kalina” na ,,Ukraińska restauracja” dowiedzieliśmy się w sobotę – 05.11.2022r. – pięć dni przed oficjalnym otwarciem miejsca. Wybór nowej nazwy spowodowany był nieprzechylnymi komentarzami internautów w mediach społecznościowych restauracji. Okazało się, że wiele osób odbierało ,,Czerwoną Kalinę” negatywnie, myśląc, że jest ona nawiązaniem do ukraińskiej, nacjonalistycznej pieśni wojskowej. Właściciele zapewniają jednak, że przy selekcji pierwotnej nazwy kierowali się kwiatem czerwonej kaliny – narodowym kwiatem Ukrainy i stworzone przez nich miejsce jest całkowicie pozbawione nienawiści i uprzedzeń.

,,Czytając liczne komentarze pod naszymi postami, które będą dogłębne zweryfikowane pod kątem trollingu internetowego, postanowiliśmy zareagować zawczasu na nieprzychylne opinie” – napisano na profilu restauracji na Facebooku.

Stworzenie restauracji jest inicjatywą wspierającą ukraińskie kobiety w tym trudnym czasie wojny. Celem miejsca jest zapewnienie zatrudnienia Ukrainkom, które uciekły ze swojego kraju. Właściciele gwarantują, że nie chcą, aby ktokolwiek czuł się niemile widziany, czy zagrożony w restauracji i mają nadzieję, że podjęte kroki są na to doskonałym dowodem.

Otwarcie lokalu pod nazwą ,,Ukraińska Restauracja” może zostać nieco opóźnione. Należy bowiem usunąć i wymienić logo oraz zająć się innymi aspektami związanymi ze zmianą nazwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.