Zamek w Przegorzałach zmieni się w hotel

0
1324
Wybudowany na początku lat 40-tych XX wieku Zamek w Przegorzałach przejdzie metamorfozę po zakończeniu której, powstanie malowniczo położony hotel. Nad projektem pracuje Sopocka pracownia Ideograf.

Obiekt wznosi się na wapiennym wzgórzu, pośród Lasu Wolskiego, zaledwie 6 km od Krakowskiej Starówki. Wybudowany w czasie II wojny światowej jest jednym z niewielu dzieł niemieckiej architektury z I poł XX w. w Krakowie.

„Poznając historię miejsca jak i właściciela, głównym założeniem, które narzuciliśmy sobie projektując te przestrzenie, było stworzenie w ich wnętrzu pewnego melanżu kultur i tradycji wprowadzając jednocześnie romantyczny i nieco tajemniczy klimat”
mówi Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf.

Surowe, stalowe elementy, nawiązujące do historii krakowskiej Nowej Huty, pojawiają się we wszystkich przestrzeniach restauracji w formie paneli, ażurowych konstrukcji czy nawet łusek, które swobodnie odwołują się do znanej wszystkim legendy o smoku wawelskim. Stal wprowadza do wnętrza klimat nieco industrialny, a ciemne przestrzenie są co raz częściej pojawiającym się trendem w projektowaniu wnętrz.

„Lobby oraz restauracja na poziomie parteru, są w nieco jaśniejszej kolorystyce. Wielkie okna prowadzące na rozległe tarasy, wprowadzają do wnętrza ogromną ilość światła. Daje to wrażenie lekkości, a wchodząc do budynku jesteśmy witani świetlistym olśnieniem. Przechodząc do kolejnych stref niższych kondygnacji, czyli baru, kawiarni czy strefy spa, klimat diametralnie się zmienia. Sprawia to niemalże wrażenie zagłębiania się w jaskini smoka” mówi Paulina Czurak.

„Pokoje podzielone zostały na dwa typy kolorystyczne. Zależało nam aby nie narzucać przyszłym użytkownikom konkretnego typu wystroju, ponieważ wiadomym jest, że nie każdy swobodnie czuje się w ciemnych jamach, i być może zrelaksować będzie się mógł jedynie w jasnym pokoju. Przede wszystkim zależy nam na tworzeniu przestrzeni dla ludzi, a nie pustych przestrzeni do katalogów dodaje Paulina Czurak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.