Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii przedłużony

0
830
Polski rząd zdecydował, że loty z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej nie będę możliwe jeszcze przez co najmniej kolejny tydzień. Ma to związek z nową, bardziej zaraźliwą odmianą koronawirusa, która w dużej skali jest obecna na wyspach.

Ukazało się nowe Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Wynika z niego, że wprowadza się zakaz wykonywania na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Zakazu tego nie stosuje się do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe:
1) na zlecenie Prezesa Rady Ministrów;
2) za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego;
3) o których mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze;
4) realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z dnia 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium (Dz. U. z 2018 r. poz. 2110) realizujących zadania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
5) wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

Nowe rozporządzenie ma obowiązywać do 13 stycznia (do godziny 24.00). Rozporządzenie TUTAJ

Zakaz oznacza, że w praktyce nie odbywają się loty pasażerskie z Wielkiej Brytanii do Polski. Linie lotnicze organizują natomiast niektóre połączenia do Zjednoczonego Królestwa z pasażerami na pokładach. Informacji na temat ewentualnych połączeń prosimy szukać na stronach przewoźników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.