Zabytek z Potencjałem Hotelowym na Licytacji Komorniczej

0
713
Fot.: Rado-NDM / fotopolska.eu - https://fotopolska.eu/992,user.html

Spichlerz Banku Polskiego, znany z filmu „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy, przeżywa kryzys finansowy. Ten zabytkowy obiekt, mający potencjał na przekształcenie w atrakcyjny hotel, został wystawiony na licytację komorniczą z powodu długów właściciela.

Zbudowany w 1844 roku, Spichlerz położony jest w malowniczej lokalizacji przy zbiegu Narwi i Wisły. Mimo swojego złego stanu technicznego, obiekt ten jest uznawany za unikatowy i posiada duży potencjał turystyczny i hotelowy. Jego historia sięga czasów, kiedy służył jako magazyn żywności, a w czasie II wojny światowej doznał znacznych zniszczeń.

Właściciel Spichlerza, który miał ambitne plany przekształcenia go w hotel, stoi obecnie przed sądem za pogorszenie stanu technicznego zabytku. Prokuratura zarzuca mu zaniedbanie w utrzymaniu stabilności i stanu technicznego budynku. Sprawa jest rozpatrywana w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga.

Licytacja nieruchomości, zaplanowana na 9 listopada, została zawieszona po wpisie o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego. Cena wywoławcza wynosiła ponad 2 miliony złotych.

Właściciel, znany z działalności w Polskim Związku Kolarskim, przyznał, że problemy finansowe zaczęły się od inwestycji w obiekt hotelowy przy lotnisku w Modlinie. Problemy z budową pasa startowego lotniska spowodowały wycofanie się banków z inwestycji. Obecnie pracuje nad planem restrukturyzacji zadłużenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.