Wzrost przychodów Sfinks Polska

0
794

Sieć restauracji Sfinks Polska ogłosiła zwiększone przychody ze sprzedaży gastronomicznej za I kwartał 2023 r., które wyniosły 44,22 mln zł, co oznacza wzrost o 23% w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim. Wzrost ten był widoczny mimo redukcji liczby restauracji działających pod marką SPHINX z 76 do 69.

Największy wpływ na wzrost przychodów gastronomicznych miały lokale SPHINX, które zanotowały wzrost obrotów o blisko 24% r/r. Prezes Sfinks Polska, Sylwester Cacek, zwrócił uwagę na pozytywne trendy sprzedażowe na początku roku, mimo że okres ten zazwyczaj nie jest uznawany za wysoki sezon w gastronomii.

Cacek podkreślił, że kluczową rolę w osiągnięciu tych wyników odegrał program lojalnościowy Aperitif, który obecnie wykorzystuje ponad 550 tysięcy gości sieci. Program ten oferuje dostęp do różnych promocji i ofert specjalnych, co przyczynia się do zwiększenia liczby zamówień i wartości obrotów.

Przyrost przychodów gastronomicznych przekłada się na wzrost wyników operacyjnych Sfinks Polska. Wzrost skonsolidowanego zysku operacyjnego jest znaczący – wyniósł 1,75 mln zł na koniec I kwartału 2023 r. w porównaniu z 0,26 mln zł straty notowanej przed rokiem.

Sfinks Polska planuje również zwiększenie liczby restauracji działających pod marką SPHINX oraz otwarcie nowego lokalu The Burgers w podwarszawskim Zalesiu Górnym. Sieć zapowiedziała również powrót do swojej dawnej lokalizacji przy Rynku we Wrocławiu po około rocznej przerwie.

Prezes Sfinks Polska podkreślił, że sieć dąży do odbudowy sieci restauracji, kładąc nacisk na rozwój we współpracy z partnerami franczyzowymi. Zauważa rosnące zainteresowanie ze strony restauratorów, którzy wcześniej prowadzili działalność na własną rękę, widząc korzyści płynące z działania w grupie i pod rozpoznawalnym szyldem.

Z pewnością optymistyczne wyniki Sfinks Polska w I kwartale 2023 r. pokazują, że firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia jej celów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.