Szczecińska kamienica zyskuje nowe życie jako centrum konferencyjno-weselne

0
1205
Fot.: Materiały prasowe

W sercu Szczecina, na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i św. Ducha, stoi okazała kamienica z 1900 roku. Przez lata pełniła rolę domu towarowego, a później drukarni. Teraz, dzięki inwestycji jej nowego właściciela i pracowni Tremend, kamienica zostanie przekształcona w nowoczesne centrum konferencyjno-weselne, zachowując jednak swój historyczny charakter.

Zabytkowa bryła budynku poddana zostanie gruntownej renowacji. Usunięta zostanie najwyższa kondygnacja, a na jej miejsce pojawią się dwa dodatkowe poziomy, które dzięki nowoczesnym przeszkleniom doskonale zintegrują się z historycznym kształtem budynku. Wnętrza utrzymane zostaną w stylu art déco, które nawiązuje do pierwotnego charakteru budynku.

Fot.: Materiały prasowe

Projekt centrum konferencyjno-weselnego zakłada wykorzystanie wnętrz na różnorodne funkcje. Przygotowano w nim miejsce na trzy restauracje, a także nowoczesne centrum konferencyjno-eventowe i unikalną przestrzeń weselną. Wszystko to z zachowaniem oryginalnych elementów budynku, które zostaną starannie odrestaurowane.

Szczególną uwagę zwrócono na stworzenie luksusowych pokoi dla gości, które zlokalizowane będą na trzech poziomach. Każdy pokój będzie wykończony z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, w tym połączenie marmuru, złota i aksamitu, które podkreśli wysoki standard wykończenia i klimat wnętrz. Dzięki temu goście będą mogli poczuć atmosferę historycznej kamienicy połączoną z luksusem i nowoczesnością.

Projekt przewiduje też stworzenie apartamentu dla nowożeńców, według najnowszych światowych trendów. To wszystko tworzy wyjątkową atmosferę, która łączy historię z teraźniejszością.

Modernizacja kamienicy jest jednym z największych projektów konserwatorskich w Szczecinie. Dzięki temu goście obiektu będą mogli podziwiać zachowane elementy budynku, odwiedzając jedną z trzech planowanych restauracji lub korzystając z oferty noclegowej. Oryginalne, odrestaurowane elementy będą obecne na różnych piętrach, dostępne dla odwiedzających.

Fot.: Materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.