Czy będzie dodatkowa tarcza dla przedsiębiorców z warmińsko-mazurskiego?

0
1104

Wczoraj ogłoszono nowe obostrzenia gospodarcze, które obowiązywać będą od 27 lutego. Spekulowano o różnych wariantach, jednak finalna wersja nowych wytycznych sprowadza się do utrzymania obecnych przepisów. Jedynym wyjątkiem jest województwo warmińsko-mazurskie, gdzie odnotowano bardzo duży wzrost zakażeń.

W tym regionie od soboty będą obowiązywały najprawdopodobniej te przepisy, które były przed 12 lutego. A zatem hotele mogły przyjmować tylko gości podróżujących służbowo i to pod warunkiem, że reprezentują jedną z wymienionych w przepisach grupę zawodową. Szczegółowe przepisy poznamy dopiero gdy przedstawiona będzie treść rozporządzenia. Zmiany mają obowiązywać kolejne dwa tygodnie.

Pojawia się zatem pytanie, czy w związku z ograniczeniem działalności przedsiębiorcy z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymają od państwa dodatkowe wsparcie w postaci np. nowej tarczy regionalnej. Na razie takie informacje nie zostały podane do publicznej wiadomości. Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego wystosowała apel, w którym prosi o uruchomienie odpowiedniego wsparcia dla tych przedsiębiorców.

„Dlatego też Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego apeluje do rządu, aby w obecnej sytuacji hotelarze z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymali dodatkowe wsparcie finansowe od państwa, które zrekompensuje im straty finansowe związane z brakiem możliwości funkcjonowania obiektów.”

Warto dodać, że dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 tys. 142 nowych przypadkach zakażeń. To liczba niemal taka sama jak wczoraj, co nie wróży dobrych informacji dla branży w dłuższym okresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.