Ghelamco stawia na hotele w kurortach – nowa strategia dewelopera

0
700
Fot.: Materiały prasowe Ghelamco

Na podstawie informacji zawartych w artykule na portalu PropertyNews.pl, Ghelamco, znany deweloper biurowy, ogłosił zmianę strategii inwestycyjnej, koncentrując się na rozwijaniu projektów biurowych wyłącznie w Warszawie, podczas gdy inwestycje hotelowe będą realizowane w kurortach. Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco, wskazuje na atrakcyjność Warszawy jako miejsca do lokowania biznesu, co niestety przekłada się na mniejszy popyt w miastach regionalnych.

Warszawa, jako prężnie rozwijająca się metropolia, przyciąga deweloperów biurowych, którzy chcą wykorzystać jej potencjał biznesowy. Ghelamco, jeden z czołowych graczy na rynku nieruchomości, postanowił skupić swoje biurowe inwestycje właśnie w stolicy Polski. Jak tłumaczy Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco, decyzja ta wynika z obserwacji rynku, gdzie Warszawa stała się „modnym miejscem do lokowania biznesu”.

Z drugiej strony, mniejsze regiony doświadczają spadku popytu, co deweloper uznaje za problematyczne. W odpowiedzi na te zmiany, Ghelamco ogłosiło, że ich inwestycje hotelowe będą teraz realizowane w kurortach. To ruch, który może oznaczać nowe możliwości dla branży hotelarskiej w Polsce, szczególnie w miejscach atrakcyjnych turystycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.