Wyniki sprzedaży w restauracjach Sfinksa w październiku 2023

0
486
Fot.: Materiały prasowe Sfinks Polska

Sieć restauracji Sfinks Polska, obejmująca marki SPHINX, Chłopskie Jadło, Lepione Pieczone by Chłopskie Jadło oraz The Burgers, odnotowała wzrost przychodów gastronomicznych w październiku 2023 roku. Przychody te wyniosły 15,86 mln zł, co stanowi wzrost o 7,2% w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim. Warto zauważyć, że wzrost ten nastąpił pomimo zmniejszenia liczby lokali z 81 do 75.

Sieć porównywalna, czyli lokale działające na koniec października 2023 oraz 2022 roku, wygenerowała przychody w wysokości 15,38 mln zł w raportowanym miesiącu. Narastająco, od stycznia do końca października 2023 roku, przychody sieci porównywalnej osiągnęły poziom 154,37 mln zł.

Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska, podkreśla, że październik był kolejnym miesiącem wzrostu sprzedaży. Zwraca uwagę na fakt, że wzrost sprzedaży w październiku był wyższy o 58% od inflacji w tym samym okresie. Dodaje również, że w październiku 2023 roku nie było potrzeby jednorazowych działań, takich jak podniesienie cen czy zwiększenie nakładów na marketing, które miały miejsce w roku poprzednim.

Sprzedaż gastronomiczna raportowana przez Sfinks Polska obejmuje przychody netto z lokali własnych i franczyzowych w ramach sieci zarządzanych przez spółkę. Nie uwzględnia ona sprzedaży sieci Piwiarnia. Przychody ze sprzedaży gastronomicznej w przypadku lokali franczyzowych stanowią przychód franczyzobiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.