Jak posługiwać się datami w Excelu i np. rozliczać czas pracy?

0
1046

Jeśli kiedykolwiek mieliście problem z pracą z datami w Excelu, to ten odcinek jest dla właśnie dla Was. Dzięki poznaniu zasad działania dat, będzie mogli np. swobodnie rozliczać czas pracy poszczególnych osób. Materiał przygotował dla Was jak zawsze Tomasz Kałuża.

Trudno byłoby wyróżnić choćby jeden dzień kiedy w branży hotelarskiej nie posługujemy się datami, nie mówiąc już o pracy recepcji oraz działu rezerwacji. Jest określony sposób w jaki Excel rozumie daty i który pozwala na posługiwanie się nimi przy tworzeniu różnych raportów oraz zestawień. Należy zrozumieć, że dla Excela każda data to tak naprawdę cyfra. A w takim przypadku możemy wykonywać na datach konkretne działania, np. dodawanie i odejmowanie dat lub dodawanie daty do liczby i odwrotnie. W tym odcinku pokazuję również w jaki sposób należy wprowadzać daty do Excela oraz jak zabezpieczyć się przed najczęściej popełnianymi błędami.

Warto dodać że na stronie www.revenuedlahoteli.pl ruszyła możliwość zapisu na pełnowymiarowe szkolenia prowadzone w formie online. Po udaniu się do odpowiedniej zakładki można pozostawić swój adres mailowy i dzięki temu odebrać zniżkę do 20% na wybrane szkolenia:

Revenue Management w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-revenue

Excel w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-excel

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.