Wrześniowy Triathlon Kraina Bugu ze szczytnym celem

0
1320
Wydarzenie odbywające się na Podlasiu ma na celu nie tylko zachęcenie ludzi do zdrowego i aktywnego trybu życia, ale przede wszystkim zebranie funduszy na utworzenie chronionych mieszkań dla niepełnosprawnych. Organizowana przez Grupę Arche impreza skierowana jest głównie do rodzin i firm, które czeka wspólna zabawa oraz sportowa rywalizacja. Swoją reprezentację w triathlonowych zawodach postanowiła wystawić także nasza redakcja.

Serce Podlasia bije dla osób niepełnosprawnych

2 września 2018 roku poprzez tereny nadbużańskie przebiegnie trasa Triathlonu Kraina Bugu – nietypowego, bo drużynowego. Akcję organizują Stowarzyszenie Wspólnota Arche, Fundacja Leny Grochowskiej, Stępniak Nieruchomości oraz Grupa Arche. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Horeca Business Club.

Cel Triathlonu to kontynuacja wcześniejszych działań Fundacji Leny Grochowskiej związanej z aktywizacją osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez organizację Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej i plenerów Szukamy Nikifora. Stworzenie mieszkań chronionych dla osób, które nie są w stanie do końca samodzielnie funkcjonować to ważna potrzeba społeczna.

Niepełnosprawni mają prawo do normalnego życia. Nie muszą być zamknięci w „czterech ścianach”. Są zależni od najbliższej rodziny, zwykle rodziców, po których odejściu zostają bez opieki, a także środków do życia. Stąd pomysł stworzenia mieszkań chronionych w Górze Kalwarii oraz Siedlcach, gdzie w życiu codziennym osoby niepełnosprawne wspierane będą przez asystentów, a jednocześnie niezależne w miarę możliwości.

Do celu przy wsparciu gwiazd sportu

Aby przyczynić się do zebrania okazałej sumy na ten szczytny cel, wystarczy wziąć udział w Triatlonie Kraina Bugu w roli uczestnika, kibica albo sponsora. Trasa przebiegać będzie przez województwa lubelskie, podlaskie i mazowieckie (Zamek Janów Podlaski – Mielnik – Drohiczyn – Zamek Janów Podlaski) i składać z trzech konkurencji: biegu (24 km), spływu kajakowego (33 km) i wyścigu rowerowego (66 km).

Nagroda główna dla zwycięskiej drużyny wynosi 20 000 zł. Organizatorzy przewidują także nagrody w poszczególnych kategoriach. Drużyny rodzinne lub firmowe mogą składać się z 3 lub 4 osób. W spływie kajakowym dopuszcza się drużyny 2-osobowe. W pozostałych dyscyplinach może wystartować po jednym uczestniku.

Uczestnicy mogą liczyć na wsparcie patronów honorowych Triathlonu – Czesława Langa, Lidii Chojeckiej oraz Jakuba Tokarza. Każdy z nich poprowadzi rozgrzewkę zarówno fizyczną, jak i motywacyjną, aby każdy zawodnik uzyskał jak najlepszy wynik.

Podlasie to wciąż niedoceniany region Polski idealne miejsce do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Poza piękną, dziewiczą naturą, można odkryć tu również perły architektury w postaci nadbużańskich dworów i pensjonatów.

Podczas Triathlonu na terenie Zamku Janów Podlaski powstanie strefa kibica z transmisja na żywo oraz strefa rekreacji nie tylko dla dzieci. Zaplanowano m.in. zumbę na świeżym powietrzu, występy artystyczne, pokazy, warsztaty i inne atrakcje. Będzie można spędzić aktywnie niedzielę oraz odpocząć w specjalnie wydzielonych strefach.

Kibicować będzie można także w punktach met i startów dla poszczególnych dyscyplin. W Mielniku będzie kończył się bieg, a zaczynał spływ kajakowy, zaś w Drohiczynie powitani zostaną dzielni kajakarze i kolarze. W każdej z tych miejscowości dla kibiców przygotowano atrakcje oraz możliwość zwiedzania największych atrakcji z przewodnikiem. To będzie aktywny i fascynujący dzień niosący pomoc potrzebującym!

Zapisy na Triathlon przyjmuje Katarzyna Stępniak drogą mailową: [email protected] oraz pod numerem telefonu 603 861 126. Ilość miejsc jest ograniczona! Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.triathlonkrainabugu.pl oraz w mediach społecznościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.