Radisson Hotel Group otworzy nowy resort w Świeradowie-Zdroju

0
341
Fot.: Materiały prasowe Radisson Hotel Group

Radisson Hotel Group podpisała umowę na nowy resort w Świeradowie-Zdroju, co ma wzmocnić jej pozycję w Polsce. Otwarcie hotelu planowane jest na początek 2026 roku.

Radisson Resort Świeradów-Zdrój zaoferuje gościom 140 pokoi, w tym 89 apartamentów oraz apartament prezydencki. Hotel będzie dysponował centrum wellness & spa, centrum fitness, strefą dla dzieci, przechowalnią nart oraz trzema restauracjami. Obiekt będzie dostosowany do nowoczesnych standardów marki Radisson.

Resort będzie zlokalizowany w pobliżu granic z Czechami i Niemcami, co ma odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie turystyczne w regionie. Będzie dobrze skomunikowany z lotniskiem im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, lotniskiem w Pradze oraz pociągiem z Warszawy. Lokalizacja ośrodka zapewnia gościom całoroczne atrakcje – jazdę na rowerze i piesze wędrówki latem oraz szeroką ofertę dla miłośników nart i snowboardu zimą. Resort znajduje się niespełna 600 metrów od stacji narciarskiej SKI & SUN Świeradów-Zdrój oraz 20 km od Szrenica Ski Arena.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy wzmocnić naszą współpracę z VHM Hotel Management w Polsce poprzez podpisanie tej wspaniałej umowy na resort. Od niemal dekady jesteśmy liderem segmentu wypoczynkowego w Polsce. Nasze portfolio na polskim rynku obejmuje teraz ponad 20 hoteli i ponad 5100 pokoi, zarówno działających, jak i będących w fazie rozwoju, w kluczowych lokalizacjach miejskich i rekreacyjnych – powiedziała Valerie Schuermans, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Europie Środkowo-Zachodniej w Radisson Hotel Group.

Wojciech Popis, wiceprezes VHM Hotel Management, dodał: Jesteśmy zachwyceni, że możemy kontynuować naszą współpracę z Radisson Hotel Group w ramach tego ekscytującego przedsięwzięcia. To zaszczyt uczestniczyć w rozwoju Radisson Resort Świeradów-Zdrój, gdzie goście będą mogli doświadczyć naszej gościnności na tle Karkonoszy.

Inwestycja w Świeradowie-Zdroju wzmacnia relacje Radisson Hotel Group z VHM Hotel Management, po wcześniejszym podpisaniu umowy na nadmorski resort Radisson Resort & Suites Ustronie Morskie, którego otwarcie planowane jest na 2026 rok. Jest to 23. obiekt Radisson Hotel Group i szósty w fazie rozwoju w Polsce, obok Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków, który niedawno otwarto, oraz Radisson Blu Resort Międzywodzie, planowany na otwarcie pod koniec 2027 roku.

W Polsce grupa zarządza już ponad 20 hotelami, zarówno działającymi, jak i będącymi w fazie budowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.