Władze Krakowa zaprezentowały nowe propozycje dla hotelarzy

0
1168
W ubiegłym tygodniu krakowscy urzędnicy podczas zebrania z hotelarzami przedstawili swoje stanowisko dotyczące Parku Kulturowego oraz ograniczeń dowozu gości.

Podczas spotkania Piotr Salomon, który jest radcą prawnym krakowskiego magistratu, mówił, że dowóz gości do hotelu będzie traktowany jako część kompleksowej usługi hotelowej. Stanowisko opierał na ustawie o podatku VAT oraz rozporządzeniu wykonawczym Rady Europejskiej. Dojazdy do hotelowych kopert mają być traktowane jako dojazdy do własnych posesji.

Według zapewnień Wicedyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Łukasza Franka, niezwłocznie zostaną zorganizowane nowe koperty dla nieposiadających ich hoteli. Urzędnicy planują także zorganizowanie czterech stref „kiss&ride” na terenie pierwszej obwodnicy, na których będzie można wysadzić gości.

Źródło: www.krakow.pl; Foto: Paweł Krawczyk

Hotelarze oburzali się, że będzie to problem dla wielu ważnych gości, którzy wymagają specjalnego traktowania. Wiele osób publicznych potrzebuje bowiem prywatności i zapewnienia bezpieczeństwa, a to powinien zapewnić im hotel.

Jednym z wymogów kategoryzacyjnych hotelu, niezależnie od gwiazdek, jest zapewnienie miejsca postojowego na czas przyjazdu i odjazdu gości. Krzysztof Jędrocha, prezes Polish Prestige Hotels, zachęcał do większej współpracy pomiędzy hotelarzami oraz do większego egzekwowania prawa. Hotelarze skarżyli się także na bierność Straży Miejskiej w związku z notorycznym zastawianiem hotelowych kopert przez osoby niebędące gośćmi hotelu.

W związku z licznymi uwagami hotelarzy, urzędnicy wyrazili chęć współpracy i wspólnego rozwiązania problemów branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.