Wielkanocne wyjazdy – co planują Polacy?

0
1897

Przed Świętami Wielkanocnymi widać spore ożywienie w ruchu turystycznym. W ostatnim miesiącu terminem tym interesowało się naprawdę wiele osób. Sprawdziliśmy, jak i gdzie Polacy chcą spędzić tegoroczną Wielkanoc.

Nie ulega wątpliwości, że turyści są zainteresowani wyjazdami, a pretekstem są tu Święta Wielkanocne. W tym roku przypadają 4 i 5 kwietnia, a więc na samym początku miesiąca. Dostępna w tej chwili długoterminowa prognoza pogody wskazuje, że warto planować wyjazdy w tym terminie.

Polacy do tej pory nie ociągali się rezerwowaniem noclegom, chętnie wysyłali też zapytania. Na pewno wpływ na to miało luzowanie obostrzeń w lutym oraz chęć odbicia sobie świątecznej izolacji, która miała miejsce w roku ubiegłym. W tej chwili turystów nieco wstrzymują pogłoski dotyczące organizacji Wielkanocy. Nie wiadomo jeszcze w jakiej formie odbędą się święta, ani czy możliwe są obostrzenia, jak rok temu. Większość liczy, że nie i nadal planuje swoje wyjazdy.

Święta Wielkanocne wśród najpopularniejszych terminów

Wypoczynek na Wielkanoc to w ostatnim miesiącu jedna z chętniej wybieranych opcji. Termin na początku kwietnia na razie jest popularniejszy niż wyjazd na długi weekend w czerwcu. Na pewno sytuacja wyklaruje się po zapowiadanej na ten tydzień konferencji prasowej rządu. Jeśli wyjazdy będą możliwe, rezerwacji pojawi się jeszcze więcej. Na razie Polacy czekają na potwierdzenie, na jakich zasadach odbędą się święta w tym roku.

W tej chwili możemy stwierdzić, że osoby planujące wyjazd, chcą spędzić kilka spokojnych dni poza domem. Na podstawie zapytań, które turyści wysyłają do obiektów noclegowych, już teraz można stwierdzić, że planują wydłużyć świątecznych pobyt. Duża część chce przyjechać już w piątek i ma zamiar wyjechać dopiero we wtorek po Wielkanocy.
Gdzie Polacy spędzą Wielkanoc? TOP 10 kierunków na święta.

W tej chwili wśród najchętniej wybieranych miejscowości dominują te, które znajdują się na południu kraju. Numerem jeden w zestawieniu topowych lokalizacji jest Zakopane. Do obiektów noclegowych z tego miasta trafia 12% wszystkich zapytań o pobyt na Święta Wielkanocne. Drugie miejsce zajmuje Karpacz (10,8%), a trzecie Kołobrzeg (5,9%). – mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl.
Na pozostałych miejscach zestawienia TOP 10 kierunków na święta mamy jeszcze Szklarską Porębę (4,7%), Wisłę (3,9%), Szczyrk (2,5%), Kudowę-Zdrój (2,5%), Świnoujście (2,3%), Kazimierz Dolny (2%) i Szczawnicę (1,9%).

Nikogo nie dziwi popularność kierunków górskich, ponieważ południe kraju nadal uważane jest za dość bezpieczne. Jednak wśród miast, którymi interesują się turyści są również nadmorskie destynacje, ale nie te z województwa pomorskiego, a zachodniopomorskiego. Kołobrzeg i Świnoujście to popularne kurorty uzdrowiskowe, wiosną nie ma tam tłumów, więc to może kusić wczasowiczów.

Ostatnio Lubelszczyzna odnotowuje najmniejszą liczbę zakażeń w kraju, stąd też obecność na liście Kazimierza Dolnego. Przewidujemy, że najwięcej turystów przyjedzie tu na majówkę, choć pojawienie się miasta w naszym wielkanocnym zestawieniu na pewno nie jest przypadkowa. Kazimierz Dolny jest niezwykle atrakcyjny dla turystów – ma wiele ciekawych miejsc na otwartej przestrzeni, co na pewno w tej chwili stanowi duży atut.
Ile kosztuje wypoczynek w Święta Wielkanocne?

Osoby, które planują wyjazdy na Święta Wielkanocne, muszą liczyć się z tym, że za wypoczynek mogą zapłacić więcej, niż oczekują. Wynika to z nieznacznych podwyżek cen na ten gorący moment. Jednym z powodów jest ostatni kilkumiesięczny lockdown, ale trzeba mieć też na uwadze, że świąteczne wyjazdy zawsze były droższe niż te planowane na dni powszednie.

Średni koszt wypoczynku w Zakopanem wynosi 58 zł, podobnie jest w Szklarskiej Porębie. W Karpaczu za nocleg dla jednej osoby trzeba zapłacić średnio 56 zł, natomiast w Kołobrzegu – 51 zł. Jeszcze więcej wynosi średnia cena noclegu w Świnoujściu (59,5 zł) oraz Kazimierzu Dolnym (60 zł), ale skorzystają osoby, które planują wyjazd do Szczawnicy. Średni koszt noclegu w tym mieście dla jednej osoby wynosi niecałe 50 zł.

Autor: Katarzyna Stępień, Nocowanie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.