Trwają pracę nad trzema nowymi hotelami w górskich kurortach

0
1375

Powstają kolejne obiekty w górach, w tym pięciogwiazdkowy obiekt dedykowany triathlonistom!  To kolejna inwestycja z tak określoną grupą celową.

Pracownia architektoniczna KM rubaszkiewicz w 2020 rozpoczęła prace nad projektami aż trzech górskich hoteli – w tym dwóch pięciogwiazdkowych. W Istebnej w Beskidzie Śląskim, Świeradowie Zdroju w Sudetach oraz w Beskidzie Sądeckim powstaną nowoczesne obiekty autorstwa tej pracowni.

Konrad Rubaszkiewicz, szef autorskiej pracowni KM rubaszkiewicz
„Nasze doświadczenie i dotychczasowe osiągnięcia w obszarze projektowania hoteli pozwoliły na wygranie konkursów na trzy obiekty w polskich górach. Każdy z nich jest inny i zaprojektowany został w innym charakterze. Hotele łączy wspólna cecha – wyżynne położenie. Jeden z obiektów jest dość szczególny – to pierwsze w Polsce tego typu miejsce dedykowane konkretnej grupie sportowców – triathlonistom. Dumny jestem, że to właśnie naszej pracowni inwestorzy powierzyli swoje projekty dostrzegając nasz potencjał i ufając naszemu doświadczeniu w dziedzinie projektowania i budowania hoteli.”

HOTEL PRZEŁĘCZ KUBALONKA
Głównym założeniem projektu było stworzenie aparthotelu dla aktywnie sportowych rodzin chcących spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, uprawiających zarówno sporty zimowe jak i letnie. Wielkim atutem miejsca jest położenie hotelu – w sąsiedztwie lasu, bezpośrednio przy szlaku turystycznym, gdzie goście wprost z hotelu mogą udać się na wycieczki rowerowe, piesze górskie wędrówki, a zimą na narty zjazdowe oraz biegowe – będzie to jedyny hotel położony w bezpośrednim sąsiedztwie tras biegowych o łącznej długości 12 kilometrów. Ta lokalizacja na pewno przyciągnie gości nie tylko z Polski, ale również spoza kraju.

Bryła została zaprojektowana w nowoczesnym stylu jednocześnie nawiązując do tradycyjnych lokalnych rozwiązań, np. poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów jak drewno czy łupek. Na 7 kondygnacjach budynku znajduje się ponad 120 apartamentów z aneksami kuchennymi oraz podziemny garaż. Przestrzeń – wnętrza oraz otoczenie mają zapewnić kameralny klimat i umożliwić odpoczynek. Pokoje posiadają bezpośredni dostęp do części zielonej, SPA i restauracji wraz z tarasem widokowym, na którym będzie można cieszyć się poranną kawą z widokiem na góry. Pomyślano również o strefie relaksu gwarantującej odpoczynek po aktywnym czasie na świeżym powietrzu. Koncepcja zakłada wykorzystanie dostępnych terenów zielonych, które zaprojektowano z myślą o wypoczynku na świeżym powietrzu. Poprzez ukształtowanie zielonych tarasów, podestów i wody stworzono półprywatną zieloną strefę dla mieszkańców apartamentów znajdujących się w dolnych kondygnacjach oraz strefę publiczną z dostępem dla wszystkich mieszkańców. KM rubaszkiewicz odpowiedzialna jest za całość projektu, łącznie z projektami wnętrz.

Szczegółowe dane:
Adres inwestycji: Istebna, przełęcz Kubalonka
Liczba kondygnacji: 5 naziemnych, 2 podziemne
Kubatura: 31 200 m3
Powierzchnia netto: 8 600 m2
Liczba apartamentów: 126
Projekt architektoniczny: KM rubaszkiewicz
Inwestor: prywatny

HOTEL ACTIVE SPORT IZERY
Pierwszy taki w Polsce pięciogwiazdkowy hotel dedykowany triathlonistom. Zaprojektowany z uwzględnieniem potrzeb tej dyscypliny – profesjonalne wyposażenie przystosowane dla osób trenujących ten sport. Obiekt wyposażony jest w rozbudowaną część sportową – basen pływacki z profesjonalnym zapleczem treningowym (basen do treningu indywidualnego w komorze hiperbarycznej oraz przezierne boki basenu umożliwiające podgląd trenującego), komora wysokogórska do treningu w warunkach hipoksji, sale fitness, rozbudowane zaplecze rowerowe ze sklepem i zaplecze narciarskie. W hotelu znajduje się też strefa z saunami, kriokomora, grota solna, gabinety masażu i wszelkie inne udogodnienia.

Nowoczesna architektura, dynamiczna w swoim wyrazie, w połączeniu z tradycyjnymi materiałami i nawiązując do szczytów budynków historycznych, dobrze wkomponowuje się w górski teren znajdujący się strefie ochrony konserwatorskiej. Bryła jest mocna, ale nie agresywna – ma kojarzyć się z wysiłkiem triathlonisty, dając jednocześnie wrażenie ciepła i spokoju. Przy budowie planuje się wykorzystanie materiałów lokalnych – kamienia, łupka, drewna i szkła. W hotelu zaprojektowano 140 pokoi, duże przestrzenie wspólne, dwa poziomy restauracji, przestronne lobby z widokiem na góry oraz zewnętrzny staw kąpielowy w formie górskiego oczka. W tym projekcie KM rubaszkiewicz odpowiedzialna jest również za całość projektu – od koncepcji poprzez projekt i wnętrza.

Szczegółowe dane:
Adres inwestycji: Świeradów-Zdrój, ul. Zakopiańska
Liczba kondygnacji: 4 naziemne, 2 podziemne
Kubatura: 43 200 m3
Powierzchnia netto: 11 200 m2
Liczba pokoi: 121
Projekt architektoniczny: KM rubaszkiewicz
Inwestor: Budstol Invest

BESKID SĄDECKI
W zabytkowym górskim uzdrowisku Beskidu Sądeckiego powstanie pięciogwiazdkowy hotel. Z jego okien rozpościerać się będzie widok na 200-letni park a w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się stary las. Projekt, jak inne projektu pracowni KM rubaszkiewicz został pomyślany w zgodzie z otoczeniem i wykorzystaniem przestrzeni zielonych. Podobnie jak w przypadku Active Sport Izery musiał być on konsultowany i zatwierdzony przez Konserwatora Zabytków. Na chwilę obecną pracownia nie może zdradzić więcej szczegółów.

Liczba kondygnacji: 5
Kubatura: 42 000 m3
Powierzchnia netto: 11 240 m2
Liczba pokoi: 179
Projekt architektoniczny: KM rubaszkiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.