Bezpieczeństwo epidemiologiczne w hotelach

0
1345

12 miesięcy temu firmy z szeroko pojętej branży czystości prześcigały się w ofertach i informacjach o tym, jak ważne są dziś profesjonalne środki czystości i sprzęt. W tym czasie pojawiło się też wiele nowych firm, których głównym zadaniem była tylko sprzedaż i zarobek na fali koronowirusa. Jak zatem wybrać właściwego dostawcę rozwiązań do utrzymania czystości?

Naszym zdaniem głównym kryterium jakim powinniśmy się kierować to doświadczenie marki i jej renoma. Dziś nie warto eksperymentować i sięgać po najtańsze rozwiązania, które i tak później okazują się najdroższymi. Warto szukać firm wyspecjalizowanych w danej kategorii i takich, które mają swoje przedstawicielstwo oraz serwis w Polsce.

Wykorzystanie urządzeń wysokociśnieniowych do dezynfekcji chemicznej lub para wodna to doskonała broń w walce z wirusem. Wybierając jedną maszynę można zdezynfekować rozmaite części hotelu jak place zabaw, strefy Wellnes & SPA, wyposażenie wypożyczalni sprzętu sportowego czy część gastronomiczną. Urządzenia niemieckiej firmy Ehrle jak np. gorącowodna myjka HD 523 doskonale sprawdzą się do pracy na zewnątrz i wewnątrz.

Szczególnie należy zadbać o strefy dostaw, w których przenoszona jest żywność dla gości hotelowych. Przez dużą rotację te miejsca są w największym stopniu narażone na przemieszczanie się wirusów i bakterii.

Współczesna nauka robi wszystko, co możliwe, aby znaleźć możliwie najszybsze rozwiązanie w walce z COVID-19. Jeżeli się to uda nastąpi odbudowa i pełne uruchomienie turystyki. Niestety do tego czasu, branża turystyczno-hotelarska musi starać się możliwie jak najbezpieczniej działać w covidowej rzeczywistości i mieć nadzieję na pewniejsze jutro.

Nowa rzeczywistość covidowa wymusza na wszystkich branżach wprowadzanie nowych zmian i zachowań. W dzisiejszym bardzo niestabilnym politycznie i ekonomicznie świecie, branża turystyczna i hotelarska nie ma innego wyboru jak tylko być wrażliwą na potrzeby bezpieczeństwa i ochrony oraz dostosowywać się do nowych dyrektyw zdrowia publicznego.
Nowe obostrzenia wymagają zamknięcia kolejnych hoteli, lecz w dalszym ciągu większość kraju pozostaje otwarta.

Specjaliści ds. bezpieczeństwa i ochrony stale analizują zagadnienia dotyczące rozprzestrzenianie się pandemii, nieustannie poszukując nowych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa społeczeństwu podczas podróży. Każdy incydent związany z bezpieczeństwem sprawia, że branża turystyczna staje się coraz bardziej wrażliwa na fakt, że każda decyzja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony jest nie tylko decyzją dotyczącą bezpieczeństwa, ale także decyzją biznesową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.