Weganie nie mają powodów, by narzekać na Warszawę

0
1184
Moda na dietę wegańską mocno rozkwita w stolicy. Przybywa nie tylko miłośników tego stylu odżywiania, ale także lokali dedykowanych „roślinnej społeczności”. W najnowszym rankingu Warszawa znalazła się w czołowej dziesiątce miast najbardziej przyjaznych weganom.

Amerykański portal HappyCow w tegorocznym zestawieniu miast „vegan friendly” przyznał stolicy Polski 7. lokatę (wyprzedziła między innymi Paryż i kanadyjskie Toronto – dod. red.). Portal docenił stale rosnącą liczbę wegańskich restauracji, których na gastronomicznej mapie Warszawy jest aż 47!

Twórcy portalu od prawie dwudziestu lat podróżują po całym świecie w poszukiwaniu lokali, które oferują swoim klientom dania kuchni wegańskiej. Dzięki temu są w stanie zbudować rzetelną bazę wegańskich restauracji na wszystkich kontynentach.

Społeczność HappyCow zainteresowała się Warszawą kilka lat temu. Portal ocenia naszą stolicę bardzo pozytywnie, a szczególną uwagę zwraca na „szybki wzrost wegańskiej oferty”. W oczach ekspertów zyskała uznanie dzięki 47 typowo wegańskim restauracjom oraz 112, w których weganie mogą znaleźć coś dla siebie.

Aktualne zestawienie:

1. Londyn
2. Berlin
3. Nowy Jork
4. Portland
5. Tel Awiw
6. Los Angeles
7. WARSZAWA
8. Toronto
9. Praga
10. Paryż

Portal HappyCow powstał w 1999 roku i jest ogólnoświatowym serwisem zajmującym się przygotowywaniem listy miejsc oferujących dania wegańskie na całej kuli ziemskiej. Dostęp do platformy jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.