Orbis otworzy premierowy hotel w Timisoarze w przyszłym roku

0
1031
Grupa Hotelowa Orbis, strategiczny partner AccorHotels – wiodącej na świecie grupy podróżniczo-lifestylowej w Europie Wschodniej, otworzy w nadchodzącym roku swój pierwszy hotel w Timisoarze dzięki podpisaniu umowy franczyzy z lokalnym partnerem i inwestorem, S.C. PANERACONS I&I S.R.L.

„Zgodnie z przyjętą strategią spółki kontynuujemy umacnianie naszej wiodącej pozycji w Rumunii poprzez dynamiczny rozwój sieci hoteli działających pod markami AccorHotels nie tylko w stolicy, ale także w dużych regionalnych ośrodkach miejskich, takich jak Timisoara. Otwierając hotel Mercure Timisoara we współpracy z S.C. PANERACONS I&I S.R.L. powiększamy nasze portfolio hoteli na terenie całego kraju. Obecnie sieć obejmuje 11 hoteli w różnych segmentach, od hoteli o podwyższonym standardzie do hoteli kategorii ekonomicznej. Planujemy także otwarcie 6 nowych hoteli w nadchodzących latach” – powiedział Gilles Clavie, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny grupy Orbis.

Nowo wybudowany, oferujący 60 komfortowych pokoi hotel położony jest w centrum Timisoary, drugiego co do wielkości miasta w Rumunii, Europejskiej Stolicy Kultury 2021. Przyjazny dla środowiska budynek będzie podlegać zielonej certyfikacji BREEAM stwierdzającej zgodność z najwyższymi wymaganiami niskoemisyjności.

„Jesteśmy dumni i przekonani, że nasz projekt marzeń nareszcie urzeczywistni się w okresie tak wielkiej szansy dla branży hotelarskiej w Timisoarze. Jesteśmy pewni, że hotel działający pod rozpoznawaną i znaną z wysokiej jakości marką Mercure przyczyni się do sukcesu turystycznego przedsięwzięcia naszego miasta, jakim jest tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2021, a także umożliwi wzrost w branży turystycznej. Kolejnym naszym wyzwaniem było także pozyskanie wszystkich niezbędnych elementów, by budynek tego hotelu mógł stać się pierwszym budynkiem w Rumunii, który otrzyma znakomity certyfikat BREEAM. Jest to certyfikat potwierdzający najwyższą rangę w zakresie ochrony środowiska, co oznacza pierwszy hotel o bardzo wysokim poziomie zdrowego stylu życia oraz najwyższym poziomie technologicznym, a wszystko to w celu zapewnienia jak najlepszych usług hotelarskich w naszym mieście” – dodaje Ionut Iakab, Prezes s.c. Paneracons I&I S.R.L.

„Hotel Mercure Timisoara jest niezwykłym projektem stanowiącym kolejny dowód naszego wieloletniego zaangażowania we wspieranie lokalnej gospodarki. Timisoara ma ogromny potencjał turystyczny, zarówno rekreacyjno-wypoczynkowy, jak i biznesowy, a inwestycje w wysokiej jakości hotele – takie jak Mercure – pomogą zwiększyć przychody z turystyki. Garanti Bank aktywnie finansuje inwestycje, które przyczyniają się do rozwoju rumuńskiej gospodarki” – powiedział Bilge Demirer, Dyrektor Wykonawczy ds. bankowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz bankowości komercyjnej w Garanti Bank.

Hotel, którego otwarcie planowane jest na drugi kwartał 2019 r., dołączy do sieci hoteli Mercure, znanej i rozpoznawalnej na całym świecie marki hoteli AccorHotel kategorii średniej, oferującej hotele, z których każdy jest inny i inspirowany lokalną kulturą w ponad 770 lokalizacjach położonych w 61 krajach na całym świecie. Mercure to jedyna marka hoteli klasy średniej łącząca siłę międzynarodowej sieci gwarantującej wysoką jakość, z ciepłą atmosferą typową dla hoteli zintegrowanych z lokalną społecznością.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Europie Wschodniej oferująca prawie 21 000 pokoi w 129 hotelach, Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, MGallery by Sofitel, Pullman, Novotel, Mercure, adagio, ibis, ibis Styles i ibis budget. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1 gwiazdkowe. Od 1997 roku Orbis SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.