W kraju Warszawa, za granicą Barcelona – gdzie najchętniej na majówkę

0
1176
Jak wynika z najnowszej analizy przeprowadzonej przez Kayak.pl, polscy wczasowicze chętnie wykorzystują długi weekend majowy na zagraniczne podróże. Największą popularnością spośród europejskich destynacji cieszą się niezmiennie kraje Półwyspu Iberyjskiego.

Od ponad dwóch lat w czołówce najpopularniejszych miejsc na spędzenie majówki utrzymują się Barcelona, Rzym, Lizbona i Londyn. W tym roku w rankingu po raz pierwszy znalazły się Ateny i Korfu. Nowość stanowi natomiast fakt, iż Polacy zdecydowanie częściej planują wyjazdy zagraniczne w obrębie własnego kontynentu. Jeszcze do niedawna aż 4 na 10 najchętniej wybieranych kierunków wiosennych podróży znajdowało się poza Europą.

Spośród światowych metropolii niesłabnącą popularnością cieszą się już tylko Bangkok i Nowy Jork. Jest to spowodowane głównie istotną podwyżką cen biletów lotniczych do tych obleganych przez turystów miejsc. Przelot do stolicy Tajlandii oraz najludniejszego miasta USA to obecnie koszt odpowiednio 22% i 21% wyższy niż w 2017 roku. Badanie wykazuje jednak, iż niezależnie od wybranej destynacji, podczas tegorocznej majówki Polacy są gotowi przeznaczyć na bilety lotnicze aż 26% więcej niż przed dwoma laty. W 2016 roku wczasowicze znad Wisły wydali na loty średnio 765 zł, zaś tej wiosny będzie to kwota większa niemal o 200 zł.

Źródło: http://www.hotelinfo24.pl

Dla podróżnych decydujących się na relaks w kraju wciąż najatrakcyjniejszym miejscem na majowy wypad pozostaje Warszawa. Wysokie pozycje w rankingu zajmują także inne polskie aglomeracje, take jak Kraków i Wrocław (odpowiednio 4. i 5. lokata) oraz Toruń i Gdańsk (7. i 8.). Okazuje się także, że długi weekend to dobry czas na wyjazd nad morze lub w góry, wszak na podium zestawienia znalazły się Mielno i Ustka, a w dalszej części Sopot, Zakopane i Szklarska Poręba.

„W ostatnich latach zauważyliśmy interesujący trend: Polacy zamiast wyjeżdżać na jeden długi urlop latem preferują kilka krótszych w ciągu roku. Nasze dane pokazują, że długi weekend majowy jest dla wielu podróżników z Polski najlepszym momentem na kilkudniowy urlop. Co ciekawe, Polacy nie planują majowego wyjazdu na ostatnią chwilę, zabierając się za to z większym wyprzedzeniem, aby znaleźć jak najlepsze okazje na okres długiego weekendu majowego” – podsumowuje Marta Krywult, Rzecznik Prasowy Kayak.pl, cytowana przez serwis hotelinfo24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.