Województwo warmińsko-mazurskie z deficytem hotelowym

0
886
Północny-wschód Polski jest jednym z najczęściej odwiedzanych regionów przez turystów. Mimo tego, według ekspertów, sektor hotelowy w tej części kraju jest mocno wybrakowany.

Nad Wisłą trwa obecnie prawdziwa ekspansja hotelowa. Branża szybko się rozwija, a rynek liczy zyski. Tymczasem region Warmii i Mazur, jako jeden z nielicznych, nie potwierdza tej pozytywnej tendencji. W ostatnim czasie mowa bowiem o powstaniu zaledwie dwóch hoteli na terenie Pojezierza Mazurskiego. Jednym z nich będzie 105-pokojowy Hampton by Hilton w Olsztynie, którego otwarcie planowane jest na 2020 rok. Drugim projektem realizowanym przez spółkę zależną BBI Development i Archidiecezję Warmińską jest czterogwiazdkowy hotel w gminie Stawiguda.


Hampton by Hilton Olsztyn; źródło: VHM Hotel Management

Reklama

Eksperci zgodnie twierdzą, że liczba hoteli względem turystów napływających do województwa warmińsko-mazurskiego jest niewystarczająca. Duże sieci hotelowe inwestują w tym regionie sporadycznie. Włodarze miast zapewniają jednak, że miejsca pod wszelakie inwestycje nie brakuje. Niepocieszającym faktem jest, że w stolicy Warmii i Mazur nie ma żadnego hotelu o standardzie 5 gwiazdek. Rejon ten cechuje się dużą sezonowością, co także stanowi spore wyzwanie dla potencjalnych inwestorów.

Hotele w województwie warmińsko-mazurskim powstają głównie nad jeziorami lub w licznie znajdujących się tam zamkach. W całym województwie są jedynie dwa hotele, które działają pod marką międzynarodowej sieci i tylko cztery obiekty pięciogwiazdkowe.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.