Województwo warmińsko-mazurskie z deficytem hotelowym

0
1961
Północny-wschód Polski jest jednym z najczęściej odwiedzanych regionów przez turystów. Mimo tego, według ekspertów, sektor hotelowy w tej części kraju jest mocno wybrakowany.

Nad Wisłą trwa obecnie prawdziwa ekspansja hotelowa. Branża szybko się rozwija, a rynek liczy zyski. Tymczasem region Warmii i Mazur, jako jeden z nielicznych, nie potwierdza tej pozytywnej tendencji. W ostatnim czasie mowa bowiem o powstaniu zaledwie dwóch hoteli na terenie Pojezierza Mazurskiego. Jednym z nich będzie 105-pokojowy Hampton by Hilton w Olsztynie, którego otwarcie planowane jest na 2020 rok. Drugim projektem realizowanym przez spółkę zależną BBI Development i Archidiecezję Warmińską jest czterogwiazdkowy hotel w gminie Stawiguda.


Hampton by Hilton Olsztyn; źródło: VHM Hotel Management

Eksperci zgodnie twierdzą, że liczba hoteli względem turystów napływających do województwa warmińsko-mazurskiego jest niewystarczająca. Duże sieci hotelowe inwestują w tym regionie sporadycznie. Włodarze miast zapewniają jednak, że miejsca pod wszelakie inwestycje nie brakuje. Niepocieszającym faktem jest, że w stolicy Warmii i Mazur nie ma żadnego hotelu o standardzie 5 gwiazdek. Rejon ten cechuje się dużą sezonowością, co także stanowi spore wyzwanie dla potencjalnych inwestorów.

Hotele w województwie warmińsko-mazurskim powstają głównie nad jeziorami lub w licznie znajdujących się tam zamkach. W całym województwie są jedynie dwa hotele, które działają pod marką międzynarodowej sieci i tylko cztery obiekty pięciogwiazdkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.