Vienna House Andel’s Cracow zamienia się w galerię sztuki

0
978

Kraków, 27 maja 2019 – Fotografie najbardziej utalentowanych wschodzących fotografów pojawią się w Vienna House Andel’s Cracow już 31 maja 2019. Finałowa wystawa DEBUTS_2018 jest częścią Kraków Photo Fringe 2019 i można ją oglądać do 23 czerwca bezpłatnie 24/7.

Vienna House Andel’s Cracow to miejsce otwarte na kulturę i sztukę. To hotel, który dostarcza wrażeń estetycznych – jego architektura i wystrój wnętrz korespondują z pojawiającą się tu sztuką.

– Vienna House Andel’s Cracow od początku swojego istnienia angażuje się w projekty artystyczne, promujące młodych, wschodzących twórców. Naszą misją jest „endless exploration”, nieustanne odkrywanie. Odkrywamy współczesnych artystów i inspirujemy ich do dalszego tworzenia – podkreśla Tomasz Piórkowski, Regionalny Dyrektor Vienna House.

Finałowa wystawa fotograficznego konkursu DEBUTS, którego organizatorem jest wydawnictwo BLOW UP PRESS, po raz kolejny odbywa się właśnie w Vienna House Andel’s Cracow. W tym roku będzie można oglądać zwycięskie prace artystów z całego świata, m. in. z USA, Indii, Peru, Szwajcarii i Polski. W tym roku jurorzy wybrali także 4 laureatów, którzy ich zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Wyróżniono projekty Sergieja Mielniczenki, Anny Pfeiffer, Ewy Doroszenko i Jordana Gale. Ich postrzeganie świata, kreatywność i wrażliwość przekazana przez obraz pokazują, jak wiele jest punktów widzenia i jak różna może być perspektywa spojrzenia na problemy współczesności.

Wystawie towarzyszy książka, która poza pełnymi wersjami projektów z wystawy zawiera także ich opisy oraz notki biograficzne laureatów DEBUTS. Wystawę DEBUTS_2018 będzie można oglądać w Vienna House Andel’s Cracow od 31 maja 2019 r. (wernisaż o godz. 19:00) do 23 czerwca 2019 r. w przestrzeni konferencyjnej hotelu na 1 piętrze. Więcej informacji o projekcie na stronie photodebuts.com/2018.

Jednak to nie jedyne wydarzenie w Vienna House Andel’s Cracow, na które warto zwrócić uwagę. 3 czerwca w krakowskim hotelu Vienna House będzie można się spotkać z autorkami i bohaterkami książki “Własny Pokój” z tytułowym esejem Virginii Woolf. Książka ta to opowieść o niezależności, kobiecości i poszukiwaniu “własnego pokoju” wspaniałych Polek. W rozmowie wezmą udział: Sylwia Chutnik, Karolina Sulej, Joanna Bator i Ewa Woydyłło. Wstęp na spotkanie jest również bezpłatny, wystarczy potwierdzić obecność: [email protected] lub www.facebook.com/events.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.