Orbis tworzy hotelowe imperium na Pomorzu

0
518
Grupa Orbis S.A. szykuje się do przeprowadzenia hotelowej ekspansji w północnej części Polski. Według doniesień „Gazety Wyborczej Trójmiasto” w perspektywie najbliższych kilku lat nowe obiekty należące do największej polskiej sieci hotelowej powstaną m.in. na Półwyspie Helskim, w Słupsku, Sopocie, Gdańsku, Gdyni, Juracie, czy Lęborku.

Na ten moment Orbis ma w swoim portfolio siedem obiektów funkcjonujących w Trójmieście – każdy spod marki AccorHotels. W kolejnych latach liczba nadmorskich hoteli tej grupy może się jednak zwielokrotnić, a wszystko z uwagi na rosnący potencjał turystyczny i biznesowy Pomorza. W samym Trójmieście ma ruszyć ok. 10 nowych inwestycji i nie chodzi tu wyłącznie o hotele w standardzie premium (jak MGallery czy Sofitel), ale również przystępne cenowo obiekty pod szyldem ibis (slogan „Dobre samopoczucie w najlepszej cenie”) czy Adagio.

„W Sopocie mogłyby powstać hotele wypoczynkowe, nastawione głównie na turystów, a po części także na klientów konferencyjnych. W Gdańsku nastawiamy się na klientów biznesowych i turystycznych, a w Gdyni przede wszystkim biznesowych. Rynek w Trójmieście jest już jednak mocno nasycony, stąd ewentualne decyzje będą jeszcze gruntownie weryfikowane w oparciu o ocenę konkretnej lokalizacji i pod kątem jej długofalowego potencjału” – zdradził w rozmowie z dziennikarzem GW Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju grupy Orbis i AccorHotels.

W Juracie już powstaje hotel franczyzowy Orbisu, którego inwestorem jest spółka Medical Investment Trust, a operatorem Reverhotels. Pięciogwiazdkowy obiekt pod szyldem MGallery by Sofitel (na zdjęciu) oraz budowany w jego sąsiedztwie apartamentowiec zajmą powierzchnię ponad 16 tys. m2. A to wszystko w malowniczym otoczeniu słynnego mola.

Z kolei w Trójmieście do już funkcjonujących siedmiu obiektów dołączyć ma sześć kolejnych – głównie pod markami AccorHotels. Nowe obiekty w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zaoferują gościom minimum po 80 pokoi, a start prac przewidywany jest na przełom lat 2019-2020.

Pomorska ekspansja grupy Orbis to dopiero początek intensywnego rozwoju. Władze spółki zamierzają bowiem rozbudować swoje portfolio o nowe hotele w aglomeracjach stołecznej, krakowskiej i górnośląskiej.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca ponad 20 500 pokoi w 126 hotelach, Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech.

Hotele Orbisu działają pod markami Sofitel, MGallery by Sofitel, Pullman, Novotel, Mercure, adagio, ibis, ibis Styles i ibis budget. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe. Od 1997 roku Orbis SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Strategicznym inwestorem Orbisu jest AccorHotels, wiodący na świecie operator hotelowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj