Orbis tworzy hotelowe imperium na Pomorzu

0
1455
Grupa Orbis S.A. szykuje się do przeprowadzenia hotelowej ekspansji w północnej części Polski. Według doniesień „Gazety Wyborczej Trójmiasto” w perspektywie najbliższych kilku lat nowe obiekty należące do największej polskiej sieci hotelowej powstaną m.in. na Półwyspie Helskim, w Słupsku, Sopocie, Gdańsku, Gdyni, Juracie, czy Lęborku.

Na ten moment Orbis ma w swoim portfolio siedem obiektów funkcjonujących w Trójmieście – każdy spod marki AccorHotels. W kolejnych latach liczba nadmorskich hoteli tej grupy może się jednak zwielokrotnić, a wszystko z uwagi na rosnący potencjał turystyczny i biznesowy Pomorza. W samym Trójmieście ma ruszyć ok. 10 nowych inwestycji i nie chodzi tu wyłącznie o hotele w standardzie premium (jak MGallery czy Sofitel), ale również przystępne cenowo obiekty pod szyldem ibis (slogan „Dobre samopoczucie w najlepszej cenie”) czy Adagio.

„W Sopocie mogłyby powstać hotele wypoczynkowe, nastawione głównie na turystów, a po części także na klientów konferencyjnych. W Gdańsku nastawiamy się na klientów biznesowych i turystycznych, a w Gdyni przede wszystkim biznesowych. Rynek w Trójmieście jest już jednak mocno nasycony, stąd ewentualne decyzje będą jeszcze gruntownie weryfikowane w oparciu o ocenę konkretnej lokalizacji i pod kątem jej długofalowego potencjału” – zdradził w rozmowie z dziennikarzem GW Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju grupy Orbis i AccorHotels.

W Juracie już powstaje hotel franczyzowy Orbisu, którego inwestorem jest spółka Medical Investment Trust, a operatorem Reverhotels. Pięciogwiazdkowy obiekt pod szyldem MGallery by Sofitel (na zdjęciu) oraz budowany w jego sąsiedztwie apartamentowiec zajmą powierzchnię ponad 16 tys. m2. A to wszystko w malowniczym otoczeniu słynnego mola.

Z kolei w Trójmieście do już funkcjonujących siedmiu obiektów dołączyć ma sześć kolejnych – głównie pod markami AccorHotels. Nowe obiekty w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zaoferują gościom minimum po 80 pokoi, a start prac przewidywany jest na przełom lat 2019-2020.

Pomorska ekspansja grupy Orbis to dopiero początek intensywnego rozwoju. Władze spółki zamierzają bowiem rozbudować swoje portfolio o nowe hotele w aglomeracjach stołecznej, krakowskiej i górnośląskiej.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca ponad 20 500 pokoi w 126 hotelach, Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech.

Hotele Orbisu działają pod markami Sofitel, MGallery by Sofitel, Pullman, Novotel, Mercure, adagio, ibis, ibis Styles i ibis budget. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe. Od 1997 roku Orbis SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Strategicznym inwestorem Orbisu jest AccorHotels, wiodący na świecie operator hotelowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.