Ferie zimowe 2020 w Polsce – Raport Nocowanie.pl

0
223

Ferie zimowe już za nami, w tym roku trwały od 13 stycznia do 23 lutego. W tym czasie z portalu korzystało ponad 2 miliony użytkowników. Zimowe podróże ciągle cieszą się popularnością.

Sprawdziliśmy preferencje turystyczne w tym okresie, analizując gdzie Polacy poszukiwali noclegu w zimowych miesiącach, uwzględniając przy tym dane pochodzące z portalu Nocowanie.pl w okresie ferii zimowych 2020.

Niezmiennie kochamy góry

Najchętniej wybieranym województwem na ferie było małopolskie (35,72% wszystkich zapytań o nocleg w okresie ferii), wśród miast popularne były tutaj Zakopane, Białka Tatrzańska, Krynica-Zdrój, Bukowina Tatrzańska i Kościelisko. Drugie było województwo dolnośląskie (17,75%), tu najczęściej wybierano się do Karpacza, Szklarskiej Poręby i Zieleńca. Z niewielką różnicą na trzecim miejscu znalazło się zachodniopomorskie (16,84%), turyści najczęściej w tym województwie pytali o nocleg w Kołobrzegu, Sarbinowie i Pobierowie.

Reklama

Statystyki pokazują, że turyści coraz chętniej wybierają odpoczynek nad morzem. Wzrosty odnotowaliśmy także w województwie pomorskim (14,43% wszystkich zapytań o nocleg w okresie ferii). – mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl

Zimowa stolica Polski

Podczas tegorocznych ferii najchętniej wybieraną miejscowością było Zakopane (14,91% wszystkich zapytań w kraju). Wśród najpopularniejszych miejsc dominowały lokalizacje górskie. Na kolejnych pozycjach zestawienia znajdziemy Karpacz (6,97%), Białkę Tatrzańską (4,57%), Szklarską Porębę (4,57%),  Szczyrk (2,25%), Krynicę-Zdrój (2,20%), Wisłę (2,09%),  Bukowinę Tatrzańską (1,94%). Wśród nadmorskich miejscowości w dziesiątce znalazły się Łeba (1,91%) i Kołobrzeg (1,69%).

Wolimy krótszy wypoczynek

Choć ferie trwały 2 tygodnie, turyści najczęściej pytali o 4-5 noclegów. Duża liczba osób planowała zimowy wypoczynek ze znacznym wyprzedzeniem, znaczna część użytkowników rozglądała się za noclegami już w lipcu. Z każdym kolejnym miesiącem liczba zapytań o noclegi w czasie ferii wzrastała. Grono osób, szczególnie aktywnie korzystających ze sportów zimowych wstrzymywało się z decyzją, mając na uwadze warunki atmosferyczne – dodaje Miciuła z Nocowanie.pl.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.