Ustawa odszkodowawcza – czy przejdzie przez Sejm?

0
1215

Wczoraj tzw. ustawa odszkodowawcza została przyjęta przez sejmową komisję gospodarki. Teraz posłowie bedą debatowali nad propozycją i głosowali za przyjęciem ustawy lub jej odrzuceniem.

Przypomnijmy, że ustawa odszkodowawcza to projekt powstały z inicjatywy senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego. Co ważne przy jego tworzeniu współpracowały organizacje, które reprezentowały interesy branż zamkniętych. Projekt zakłada m.in. odszkodowanie dla przedsiębiorców w wysokości 70%.

Projekt zakłada, że ustawa będzie dotyczyła wszystkich przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku zamknięcia gospodarki oraz tych, którzy doznali strat w wyniku ograniczenia ich działalności. Nie będzie tu istotny kod PKD, ani inne parametry, które były np. ważne przy ubieganiu się o dotacje z kolejnych tarcz antykryzysowych.

Wg projektu ustawy procedura ma być administracyjna i pozasądowa. To pozwoli na szybsze wyliczenie szkody i ewentualnego odszkodowania. Jeśli przedsiębiorca otrzymał wsparcie w ramach zwalczania skutków covid-19, to takie odszkodowanie będzie pomniejszone o wartość otrzymanej pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.